close

Technika

Komerčné článkyTechnika

Zámočnícka pohotovosť – to je telefónne číslo, ktoré by ste mali mať vždy po ruke

Zámočník nám vie vytrhnúť tŕň z päty v nejednej nepríjemnej životnej situácii. Keď si zabuchneme dvere na byte, keď sa nám v zámku zlomí kľúč, či keď nám v aute zostanú zavreté kľúče. V mobilnom telefóne máme uložené obrovské množstvo zbytočných a nezmyselných telefónnych čísel. Máte tam ale uložené to dôležité – telefón na zámočnícku pohotovosť?

Telefón na zámočnícku pohotovosť by sme mali mať uložený nielen v mobilnom telefóne. Hodí sa ho mať napísaný aj niekde pred bytom, či trebárs na okne automobilu z vonkajšej strany. Nikdy neviete, kedy sa vám bude hodiť. A koho si tam poznamenať? Zámočnícka pohotovosť Zámočník SOS, to je nonstop služba otváranie dverí do bytu aj autozámočníctvo pre západné a stredné Slovensko. Služba funguje denne, vrátane víkendov aj sviatkov. Taktiež v období pandémie, samozrejme za dodržania prísnych hygienických opatrení.

Prečo je tak dôležité mať kontakt na dobrého zámočníka?

Predstava zabuchnutých dverí, keď stojíme pred dverami len v spodnej bielizni, alebo keď nám doma zostane zabuchnuté malé dieťa, nie je vôbec príjemná. V takýchto chvíľach panikárime a je preto dobré byť na podobnú situáciu pripravení.

Čo služba Zámočník SOS ponúka?

Firma ponúka otváranie dverí vymknutých aj zabuchnutých, a to na domoch aj bytoch, vždy bez poškodenia. Taktiež vyrieši váš zabuchnutý trezor. Jej špecializáciou je taktiež otváranie áut. Ani tu sa nemusíte obávať poškodenia zámku.

Skúsenosti a profesionalita v jednom

Zámočníctvo funguje už 10 rokov a ponúka vysokú profesionalitu a diskrétnosť. Skúsení zamestnanci pracujú s profesionálnym zámočníckym náradím, firma využíva najmodernejšie technológie na otváranie zámkov bez ich poškodenia aj bez poškodenia dverí. Zámočníctvo garantuje rýchlu pomoc a má veľmi dobré ceny. Firma k vám príde kamkoľvek na západnom aj strednom Slovensku, a to aj keď potrebujete pomôcť otvoriť trebárs aj len poštovú schránku.

Čítať viac
Komerčné článkyTechnika

Zámočník Bratislava – nonstop záchranár, ktorý vám vytrhne tŕň z päty

Už ste si niekedy zabuchli kľúče? Alebo ich stratili? V týchto situáciách funguje ako prvá pomoc šikovný zámočník. Mal by byť schopný prísť kedykoľvek – trebárs v nedeľu o polnoci. A samozrejme ponúknuť „zlaté ruky“.

Dobrý zámočník nonstop

Príjemné popoludnie, vy čakáte na známu v jednej bratislavskej kaviarni. Máte platiť, ale taška nikde. Peňaženka – preč! Doklady tiež. Ste samozrejme bez kľúčov od bytu, bez kľúčov od auta. Naviac zlodej má vaše diaľkové ovládanie k automobilu. Stačí mu chodiť po parkovisku a skúšať. Jednoducho tak prídete aj o auto. Čo teraz? Strážna služba v obchodnom centre, kde ste sedeli v kaviarni, nepomôže. Aspoň vám požičia telefón. Ideálne je zavolať zámočníka. Veď od bytu máte náhradné kľúče v aute. Dobrý zámočník Bratislava vás neodmietne len preto, že je už skoro deväť večer. Zabuchnuté kľúče v aute vám pomôže vyriešiť nech už sa jedná o akúkoľvek značku automobilu, a to bez poškodenia dverí, okien či zámkov. Zámočník vás vyjde vždy lacnejšie, než poškodené, či dokonca ukradnuté auto.

Kde hľadať pomoc pri zabuchnutí kľúčov?

Služba Juraja Grófa, https://zabuchnute.sk/, vás dostane do bytu, keď si zabuchnete kľúče, či keď ich stratíte. Príde rýchlo a kedykoľvek potrebujete. Firma funguje nonstop, vrátane víkendov. Kľúčová služba otvorí zabuchnuté aj vymknuté dvere. U firmy však môžete žiadať aj opravy a výmeny zámkov. Niekedy ide o plánovanú výmenu, inokedy riešite problém, keď dôjde k poškodeniu a nemožnosti dvere otvoriť či zavrieť.

Firma pomôže s klasickými aj s bezpečnostnými zámkami

Zvládne otvoriť dvere plastové, hliníkové, drevené, vchodové, balkónové, bezpečnostné aj iné. Otvorí zamknuté dvere bez kľúča, vymení zámky i vložku zámku, taktiež poštovú schránku, vyrieši havarijný stav po vlámačke do bytu a zaistí aj pravidelný servis zámkov, ­napríklad ich premazanie. Servis poskytuje v Bratislave, v Malackách, v Pezinku a v Senci. Zabuchnuté dvere Bratislava a okolie – to už nebude žiadny problém. Nechajte si však na viditeľnom mieste kontakt.

Čítať viac
Auto & MotoTechnika

Potrebujete do firmy auto? Prenajmite si ho

Nákup firemných automobilov je pre firmy veľký záväzok. Pritom to ide aj inak. Novodobým hitom je automobily prenajať. Krátkodobo, ale štandardom je predovšetkým praktický dlhodobý prenájom.

Autopožičovňa Trenčín J&D Car je dnes partnerom už pre tridsať firiem v Trenčianskom kraji. Vďaka tomu šetrí firmám náklady a zbavuje ich neriešiteľných a dlhodobých záväzkov. Ak si firma kúpi vlastný vozový park, znamená to investovať taktiež ďalšie financie do jeho správy (personálne aj ďalšie). Z tohoto dôvodu dnes spoločnosti častejšie využívajú operatívny leasing. Ale aj to je pomerne dlhý časový záväzok. Obidve zmienené formy zadováženia si vozového parku dnes preto prekonáva dlhodobý aj krátkodobý firemný prenájom.

Prenájom áut ako služba pre firmy

J&D Car, požičovňa áut Trenčín, ponúka prenájom osobných vozidiel – dlhodobý aj krátkodobý, ale taktiež pick up service formou jednosmerného transferu na letiská. I to je firmami, ale nielen nimi, využívaná služba. Firma sa môže stať vašim firemným partnerom. Nielenže vám prenajme kvalitné automobily, ale taktiež zaistí High End Detailing na automobiloch, ktoré máte vo vlastníctve firmy. Často ide o manažérske automobily. U nich oceníte tepovanie sedadiel a interiéru, leštenie laku a jeho renováciu, vrátane svetlometov, hĺbkové čistenie kožených častí a impregnáciu kože, či ďalšiu profesionálnu starostlivosť o váš automobil.

TIP: J&D Car – to je taktiež požičovňa áut Piešťany

Služby J&D Car sa hodia pre firmy všetkých veľkostí – malé, stredné aj veľké

Služby môžete využívať kedykoľvek, vrátane soboty a nedele. Vozidlá si je tiež možné rezervovať na konkrétny termín. Všetky sú v 100% technickom stave, majú poistenie platné pre celé územie EU, slovenskú diaľničnú známku, asistenčné služby a výbavu pre danú ročnú dobu – predovšetkým správne prezutie. Automobily prechádzajú servisnými prehliadkami a pravidelnými kontrolami. Keďže sa jedná o nové autá, sú bezpečné, spoľahlivé a minimálne poruchové.

Čítať viac
LifestyleTechnika

Detstvo vo virtuálnom svete má svoje následky

Evolúcia digitalizácie bola v posledných rokoch taká rapídna, že dnes nie je vôbec výnimočné vidieť malé deti a batoľatá „prilepené“ k obrazovke tabletu, napríklad v aute, reštaurácii alebo na letisku, kde ich rodičia potrebujú nejako zabaviť. Podľa psychológov to však môže mať na vývoj dieťaťa výrazný vplyv.

Detstvo jednoducho patrí k tým rokom života človeka, kedy sa jeho schopnosti a vedomosti rozvíjajú prostredníctvom rôznych hračiek a s nimi spojených hier. Vďaka tomu sa deti učia nové veci a naberajú informácie potrebné pre ďalšie roky života. V posledných rokoch sa však do popredia dostali najmä počítače, po nich tablety a smatphony, a tak deti namiesto behania vonku a naberania praktických skúseností pri hrách len sledujú obrazovky týchto technologických zariadení a častokrát im chýba dostatok pohybu, či schopnosť nadväzovať nové vzťahy mimo virtuálny svet. Odporúčaním na tieto problémy však nie je úplný zákaz technológií, avšak čas s technológiami treba zodpovedne deťom limitovať. 

Čas strávený pri nevhodnom obsahu

Navyše, prostredníctvom mobilných zariadení, či tabletov sa deti často krát môžu dostať aj k obsahu, ktorý pre nich a pre ich správny vývoj nie je vhodný. Rodičom síce dokážu poskytnúť “chvíľu pokoja” od poskakujúcich ratolestí, ktoré im nedajú vydýchnuť a neustále sa niečo vypytujú, chcú niečo robiť, pomáhať a dožadujú sa pozornosti. „Áno, je pravda, že telefón dokáže ich pozornosť na značnú chvíľu upútať, ale nevhodný obsah, ku ktorému aj napriek snahe rodičov dokážu v nestráženej chvíli dostať môže mať na ich psychiku, alebo vývoj vážny dopad“, upozorňuje socioterapeutka Viera Lutherová. „Môžu sa tak dostať k informáciám, ktoré im podvedome podsúvajú  nesprávne hodnoty a pohľad na život. Napríklad, že nie je v poriadku mať všetko. Alebo že nie je v poriadku ničiť túto planétu – ani pre zábavu, ani pre peniaze“, dodáva socioterapeutka. Čoraz viac detí sa o fungovaní v živote učí z obrazovky, ale nie v skutočnom živote. Mnoho cenných skúseností môže deťom dať  prežitie a prekonanie neúspechu. Skutočný život im to ponúka, ale obrazovka nie.

Problémy so sústredením či schopnosť učiť sa

Medzi narodením a 2 rokmi sa objem mozgu dieťaťa strojnásobí a pokračuje v rýchlom rozvoji až do veku 21 rokov. Skorý vývoj mozgu je ovplyvňovaný stimulmi z prostredia, respektíve ich nedostatkom. Vedecký výskum ukázal, že mozog vystavený nadmernému používaniu moderných technológií vedie k nedostatku pozornosti, oneskorenému kognitívnemu, poznávaciemu vývoju a poškodeniu schopnosti učiť sa. Navyše počítače, tablety a mobily rozmaznali dnešné deti natoľko, že majú väčší problém pochopenia bežného rozprávania či rozprávky a  bez obrazového sprievodu sa nezaobídu,“ zdôrazňuje socioterapeutka. 

Vnímavé hračky, ktoré hračky ocenia deti podľa veku

Hra je pre dieťa to isté, ako pre dospelého práca. Dieťa jednoducho potrebuje hračku. Dobrá hračka je vnímavá, ktorá okrem požiadaviek na kvalitu, zdravotnú neškodnosť a ekológiu spĺňa kritériá podpory rozvoja tých schopností a zručností, ktoré sú v konkrétnom veku dieťaťa práve aktuálne,“ radí psychologička Zuzana Palenčárová. V ranom veku, kedy dieťa spoznáva svet cez svoje zmysly, sú vhodné senzomotorické hračky. Dôležitá je rôznorodosť, farebnosť a, samozrejme, kvalita materiálu, z ktorého sú vyrobené. Do šiestich mesiacov rozvíjajú potenciál dieťaťa hračky, ktoré sa dajú stláčať a cmúľať, ľahké hrkálky, loptičky či zrkadielka.

Tak ako dieťa rastie, rastie aj jeho chuť objavovať a spoznávať svet. To sa prejavuje už od polroka, kedy chce drobec všetko chytiť, ochutnať, vyskúšať. Baví ho vkladať veci do nádoby a potom ich vysýpať. Napodobňuje zvuky a učí sa chodiť. V období okolo jedného roka sú vhodné hračky, ktoré sa dajú stláčať, a také, ktoré rozvíjajú hrubú aj jemnú motoriku. „Veľmi vhodné sú hračky podnecujúce symbolickú hru na ,akožeʽ. Sú to detské napodobeniny bežných predmetov, s ktorými si dieťa pri hre precvičuje to, čo zažíva a vníma vo svojom okolí. Ide o predmety ako fúrik, kosačka, metla, kuchynské náčinie, náradie, figúrky a podobne. Vďaka nim sa vo vývoji posunie zase ďalej,“ hovorí detská psychologička. Zabúdať by sme nemali ani na vkladačkové puzzle či čítanie jednoduchých rozprávok. Také hračky ponúka napríklad hračkárstvo Toyeto, kde sa nájdu hračky pre celú rodinu. Fantázia nekladie žiadne obmedzenia. Avšak platí, že deti nemusia mať hračiek plnú izbu. Naopak. Súčasné deti sú vystavené mnohým podnetom. Keď však chceme niečo urobiť pre rozvoj ich koncentrácie, je dobré nezavaľovať ich podnetmi, ale nechať ich v izbe iba s pár hračkami. To je najlepší tréning pozornosti,“ nabáda Viera Lutherová. Navyše už nemusí nevyhnutne platiť, že auto alebo traktor je vhodný len pre chlapcov a bábika pre dievčatá. Zároveň by mali mať za sebou príbeh, ktorý pomáha deťom tvoriť si správne hodnoty. Kedysi sa dedili z generácie na generáciu a deti k nim mali bližší a vrúcnejší vzťah vďaka tomu, že predtým ich vlastnili ich rodičia, či prarodičia.

Čítať viac
Technika

Logistické centrá budúcnosti

Logistické centrum

Manažment logistických a distribučných centier sa za posledné dekády zmenil. Model závislý od manuálnej ľudskej práce a papierovej evidencie dokumentov vystriedal model, kde technológie majú svoje nezastupiteľné miesto aj pri jednoduchých operáciách.

Logistika dnes

Zatiaľ čo rudla na schody a bežný skladník tvorili donedávna v sklade typickú dvojicu, dnes pri návšteve moderných skladov máme pocit, ako by sme sa presunuli do budúcnosti.

Na Slovensku máme menšie sklady, v ktorých dopad nových technológií nepociťujeme. Najmä v priemyselných parkoch však nájdeme aj logistické centrá, kde novinky v technológiách môžeme vidieť pri každej činnosti.

  • Čiastočne autonómne logistické centrá

Tých je momentálne zatiaľ najviac. Ide o pokročilú úroveň v logistike budúcnosti. Ľudskú silu tu stále máme, nájdeme tu však aj autonómne vysokozdvižné vozíky a regálové systémy. Kombinácia senzorov, kamier a softvéru ide ruka v ruke s tou ľudskou, ale človek v tomto systéme je ako podporná zložka.

  • Plne autonómne logistické centrá

Vysoká miera produktivity a minimálna spotreba nepriamych prevádzkových nákladov. To sú znaky centier, kde nájdeme len pár ľudí, ktorí zabezpečujú prevádzku priestorov. Investícia do skladu budúcnosti je dostupná stále len pre pár spoločností.

Aké sú výhody plne autonómnych logistických centier?

  • Signifikantné zníženie nákladov na pracovnú silu
  • Vysoká miera produktivity a efektivity
  • Minimálna miera chybovosti
  • Rýchlosť dodávateľskej siete

Čo nás čaká v budúcnosti?

Hoci dnes v skladoch je rudla na schody a vysokozdvižný vozík bežným vybavením, trend sa postupne mení. Veľká kúpna sila spôsobuje, že požiadavky zákazníkov sú vyššie než kedykoľvek predtým. Tento trend je spôsobený aj rozvojom internetového obchodu a sociálnych sietí a predpokladá sa, že bude pokračovať bez ohľadu na priemysel. Nové technológie preto budú postupne bežnou súčasťou aj menších skladových priestorov.

Čítať viac