close

Biznis

BiznisKomerčné články

Chcete začať podnikať? Urobte to jednoducho

Čo myslíte, je založenie vlastnej spoločnosti a začatie podnikania jednoduché? Že nie? Tak to ste na omyle a my vás o tom presvedčíme. Samozrejme, týka sa to tých, ktorí majú podnikateľský plán a už sa „len“ odhodlávajú k tomu, aby si založili vlastnú s.r.o. a začali podnikať.

Nechajte si vlastnú s.r.o. založiť

Najjednoduchšou cestou k vlastnej s.r.o. je nechať si ju založiť. Takéto sprostredkované zakladanie s.r.o. začína konzultáciou, na ktorej predostriete vaše požiadavky pre založenie spoločnosti a prípadne vám budú zodpovedané vaše otázky. Už samotný tento fakt, že si zakladanie s.r.o. budete môcť odkonzultovať s ľudmi skúsenými v tejto oblasti, je obrovskou výhodou.

Tou hlavnou výhodou však je, že so zakladaním vašej s.r.o. nebudete mať žiadne starosti. Všetko bude vybavené za vás, počnúc overením jedinečnosti vášho požadovaného obchodného mena, cez zabezpečenie potrebných dokumentov až po zaregistrovanie spoločnosti na obchodnom registri a daňovom úrade.

Celé to pritom trvá 2 – 3 týždne, počas ktorých sa budete môcť venovať ďalším prípravám na podnikanie. A určite budete mať čo robiť.

Aj potrebu sídla spoločnosti môžete vyriešite jednoducho

Poďme ešte k jednej konkrétnej požiadavke, ktorá sa týka zakladania s.r.o. Ide o potrebu sídla spoločnosti. Obchodný register totiž okrem iného skúma aj to, či má novozakladaná spoločnosť nejaké sídlo.

Nemusíte si však hneď predstavovať reálne kancelárske, či iné firemné priestory. Aj túto povinnosť môžete vyriešiť jednoducho. Ak vám povaha vášho podnikania umožňuje viesť firmu aj bez firemných priestorov, môžete si ako sídlo spoločnosti zapísať adresu vášho trvalého pobytu.

Alebo je tu ešte lepšie riešenie: virtuálna adresa. Za jej prenájom platíte len minimálnu čiastku a (na rozdiel od predchádzajúcej varianty) s virtuálnou adresou nemusíte miešať svoje súkromie s podnikaním. Nehovoriac o tom, že sídlo na lukratívnej virtuálnej adrese pôsobí na potenciálnych zákazníkov oveľa profesionálnejšie, ako keby máte v kolónke sídla spoločnosti uvedenú adresu nejakého rodinného domu, či bytu.

Zdroj obrázka:

Autor: tsyhun / Shutterstock.com

read more
BiznisKomerčné články

Začínate podnikať? Nezabudnite si zaregistrovať ochrannú známku

Podnikanie v dnešnej dobe môže byť náročné, najmä ak začínate. Veľké spoločnosti obmedzujú výrobu a znižujú počet zamestnancov, čo môže mať vplyv aj na menšie podniky. Na druhej strane, menšie podniky sú oveľa flexibilnejšie a jednotlivci majú v tomto smere výhodu. Často nemajú také náklady ako veľké korporácie. Ako však zabezpečiť, aby bol váš nový podnik úspešný? Jedným z kľúčových krokov je registrácia ochrannej známky. V tomto článku sa pozrieme na to, prečo je to také dôležité, čo ochranná známka znamená a ako sa vyhnúť zdĺhavým procesom.

Čo je ochranná známka?

Ochranná známka je právny nástroj, ktorý sa používa na identifikáciu vašej firmy, výrobkov a služieb. Pomáha zákazníkom na konkurenčnom trhu rozpoznať vaše výrobky alebo služby medzi množstvom podobných ponúk. V Slovenskej republike register ochranných známok spravuje Úrad priemyselného vlastníctva SR, kde si podnikatelia môžu zaregistrovať ochrannú známku. Po úspešnom schválení registračného procesu získate ochrannú známku. Náklady na túto registráciu sú zanedbateľné v porovnaní so stratami, ktoré by mohli vzniknúť, ak by iní začali používať vašu ochrannú známku na svojich výrobkoch.

Ako sa vyhnúť zdĺhavému procesu?

Pre niektorých môže byť proces registrácie ochrannej známky zdĺhavý a komplikovaný kvôli množstvu požadovaných dokumentov a formalít. V takom prípade existuje možnosť využiť služby špecializovanej spoločnosti, ako je Patentoid, ktorá má s registráciou ochranných známok bohaté skúsenosti. Dohodnite si právnu konzultáciu a ich odborníci vám radi poradia s možnosťami registrácie ochrannej známky. Ak vaše podnikanie presahuje hranice Slovenska, mali by ste zvážiť aj ochranu v iných krajinách.

Ochranná známka môže mať rôzne podoby vrátane slovnej, grafickej, kombinovanej, priestorovej alebo zvukovej. Pri výbere vhodnej formy by ste mali zvážiť, aký dojem chcete u svojich zákazníkov vytvoriť. Ak si nie ste istí, môžete sa poradiť aj s grafickými dizajnérmi, ktorí vám pomôžu vytvoriť dizajn, ktorý bude vašu značku efektívne reprezentovať na trhu.

read more
BiznisKomerčné články

Niekoľko užitočných tipov k zariaďovaniu kancelárie

Aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať každému, zariaďovanie kancelárie má svoje špecifiká, na ktoré si treba dávať pozor. Obzvlášť ak na prácu potrebujete viac, než len počítač, či notebook.

Pracujte s priestorom aj s osvetlením

Tí, čo viac ako počítač/notebook nepotrebujú, to majú vcelku jednoduché. Avšak ak potrebujete aj tlačiareň, či rôznorodú užitočnú kancelársku techniku, rozhodne budete musieť vedieť s priestorom pracovať.

Pre efektivitu vašej práce budete musieť dobre pouvažovať nad tým, ako si v kancelárii usporiadate všetko vybavenie. To, čo budete používať pravidelne, by ste mali mať na dosah ruky a vybavenie, ktoré budete používať len zriedka, by vám zbytočne nemalo zaberať miesto vo vašom bezprostrednom okolí.

Pri riešení priestorových záležitostí v kancelárii netreba zabúdať na to, aby ste pri práci mali dostatok svetla. V prvom rade toho prirodzeného a pre situácie, keď ho bude nedostatok, budete pochopiteľne potrebovať aj dobre rozvrhnuté umelé osvetlenie. Podobne treba myslieť aj na rozvrhnutie elektrických zásuviek.

Nezabudnite na dokumenty a rôzne drobnosti

Okrem elektroniky a rôznorodej kancelárskej techniky však ku veciam, ktoré nechýbajú v podstate v žiadnej kancelárií, patria aj rôzne výhodné písacie potreby a ďalšie drobnosti. Aj keď môže ísť naozaj o drobné veci, väčšinou ich je viacero a tak sa ľahko môže stať, že bez toho, aby ste im našli nejaký „systém“ (čo sa ich uloženia týka), onedlho by sa vám po stole povaľovalo množstvo pier, papierikov, bločkov atď. A takýto neporiadok na efektivite vašej práce rozhodne nepridá.

Nehovoriac o tých z vás, ktorí pracujú aj s množstvom dokumentov. A teraz myslíme vytlačené dokumenty, nie len elektronické. Vtedy je pre efektivitu práce potrebné aj udržiavanie poriadku a systému v týchto dokumentoch, na čo poslúžia rôzne zakladače a pod.

Zdroj obrázka:

Autor: Jacob Lund / Shutterstock.com

read more
Biznis

Infraštruktúra diaľnic a tunelov na Slovensku zaostáva za plánmi aj očakávaniami verejnosti

Stav infraštruktúry diaľnic a tunelov na Slovensku zaostáva za plánmi aj očakávaniami verejnosti. Svoj podiel na tom má aj reliéf krajiny s množstvom hornatých častí a vodných tokov, ktoré sú pre zhotoviteľov spomínanej infraštruktúry veľkou výzvou. Rozšírenie dopravných komunikácií by bolo žiaduce aj v okolí väčších mestských aglomerácií, kde často dochádza k nepopulárnym kolónam. Chýbajúca infraštruktúra často bráni aj rozvoju jednotlivých území. 

Významnú úlohu pri riešení plynulosti a bezpečnosti dopravy zohrávajú podporné technické systémy a infraštruktúra rýchlostných ciest, diaľnic a tunelov. „Okrem toho táto podporná infraštruktúra zabezpečuje včasnú informovanosť šoférov o uzávierke, prípadne iných udalostiach na ceste, aby mohli napríklad zvoliť náhradnú trasu. Cieľom je teda optimalizácia dopravy a bezpečnosť všetkých jej účastníkov,“ vysvetľuje Ing. Igor Jamnický, riaditeľ úseku dopravných technológií PPA INŽINIERING, s.r.o., ktorá patrí do skupiny spoločností PPA CONTROLL.

Tunel je ako malá továreň

Rozsah a komplikovanosť technickej infraštruktúry tunela možno prirovnať k malej fabrike. Tunel je uzavretý betónový priestor, ktorý limituje možnosť rôznych akcií, ako je vybočenie, odstavenie a pod. V prípade nehody dochádza okamžite k prerušeniu celej dopravy a požiar, aj keď len menšieho rozsahu, môže mať úplne iné následky ako ten istý požiar na otvorenej komunikácii. Z týchto dôvodov musí byť tunel vybavený technológiami, ktoré sú schopné zvládnuť všetky neštandardné situácie.

Novo budované diaľnice a tunely sú už podľa I. Jamnického vybavené napájacou a komunikačnou infraštruktúrou, ktorá umožňuje inštaláciu kamerových a informačných systémov, meteostaníc, počítadiel hustoty premávky či premenného dopravného značenia. V tuneli sa na riešenie neštandardných situácií nasadzujú priemyselné riadiace systémy, ktoré riadia vetranie, osvetlenie, dopravné značenie, tunelový rozhlas, požiarne systémy a systémy včasnej informovanosti vodičov nachádzajúcich sa ešte pred tunelom. 

Včasná informovanosť je rozhodujúca

Z pohľadu účastníka dopravy je mimoriadne dôležité aj dopravné značenie. „Doprava sa zahusťuje a čoraz väčší význam naberá včasná informovanosť vodičov o neštandardných situáciách, či už ide o dopravnú nehodu, údržbu, prácu na diaľnici, kolónu a pod. Ideálnym riešením je premenné dopravné značenie, ktoré nielenže informuje o danej situácii, ale dokáže ponúknuť aj jej riešenie,“ vysvetľuje I. Jamnický. Nejde o nejaké príkazové značenie, skôr o možnosti výberu. „Dnes už dokážeme zobraziť informáciu o tom, že ak je na ceste nejaká nehoda alebo prekážka, koľko bude trvať cesta do cieľa, keď si zvolíte obchádzku po trase A alebo B.“ Včasná informovať je obzvlášť nápomocná a dôležitá pri sťažených podmienkach, pri hustej hmle či snežení. Samotná technológia premenného dopravného značenia zaznamenala v posledných rokoch tiež mimoriadny posun. V minulosti sa používali klasické halogénové žiarovky, ktorých svetlo bolo cez optické vlákna privedené na vopred predvŕtané otvory do čelného panela dopravnej značky. Takéto riešenie neumožňovalo zobraziť väčší počet symbolov na jednej značke a navyše bolo energeticky náročné. Halogénové žiarovky neskôr vystriedali úspornejšie LED diódy, ktoré však boli opäť umiestnené do predpripravených otvorov znázorňujúcich jednotlivé symboly, ktorých už bolo v rámci jednej značky viac. „Súčasný trend smeruje k osadeniu LED matice, kde možno zobrazovať ľubovoľnú textovú či grafickú správu alebo jednoduchú animáciu dokonca s farebným rozlíšením. Tieto tabule sa vyznačujú vynikajúcou svetelnosťou a pritom extrémne nízkou spotrebou a dlhou životnosťou,“ konštatuje I. Jamnický. Uvedené riešenie je výhodné tam, kde chýba alebo kde je minimálna podporná napájacia a komunikačná infraštruktúra. Napájanie možno v tomto prípade zabezpečiť cez fotovoltické panely a komunikáciu cez štandardnú bezdrôtovú sieť GSM. Podľa I. Jamnického by takéto riešenia pomohli motoristom nielen na diaľniciach, ale aj na rýchlostných cestách či cestách nižších tried. 

Riešenia postavené na skúsenostiach

Spoločnosť PPA CONTROLL, a. s., sa už viac ako štvrťstoročie pohybuje v oblasti elektrotechniky a automatizácie. Získané skúsenosti a know-how dokázala v roku 2002 pretaviť aj do riešení pre prvý tunel na Slovensku vybavený v tom čase najmodernejšou technológiou merania a regulácie. V rámci dcérskej spoločnosti PPA INŽINIERING, s. r. o., bol z tohto dôvodu vytvorený špeciálny úsek venovaný dopravným technológiám. 

„Aktuálne sme schopní zabezpečiť kompletný projekt na nasadenie moderných technológií pre diaľnice alebo tunely. Ťažiskovo ide o elektro technológie, ale subdodávateľským spôsobom dokážeme pokryť aj ďalšie zariadenia, ako sú napr. ventilátory pre tunely. Aktívni sme aj pri realizácii premenného dopravného značenia s už spomínanými modernými LED značkami. Tu priamo spolupracujeme so zahraničným výrobcom značenia DMV, ktorému poskytujeme hodnotnú spätnú väzbu vyplývajúcu z konkrétnych skúseností z našich projektov. Aj na základe nich potom táto spoločnosť prichádza s novšími verziami svojich produktov. Stali sme sa oficiálnym výhradným distribútorom firmy DMV na Slovensku a ponúkame ich produkty a riešenia aj tretím stranám,“ hovorí s hrdosťou I. Jamnický. 

Realizácia dodávky technologických častí dopravných stavieb sa odohráva v súlade s pravidlami Asociácie FIDIC (žltá a červená kniha). Keď ide o žltú knihu, musí dodávateľ zabezpečiť aj projekčnú fázu diela. V rámci projektu na realizáciu stavby sa podrobne vyšpecifikujú všetky zariadenia a technológie, ich vzájomné prepojenie a pod. Tento postup platí pre diaľnice aj tunely. 

„PPA INŽINIERING má v uvedených oblastiach bohaté skúsenosti, pričom dokážeme kompletne zabezpečiť takúto zákazku od samotnej projekčnej fázy, t. j. spracovanie projektu riešenia, cez detailný inžiniering, realizačnú fázu, kde disponujeme vlastnými kapacitami ohľadom dodávky, montáže, skúšobných činností a programovania, až po oživenie, uvedenie do prevádzky a následný servis. Pri takých komplikovaných technológiách, ako je tunel alebo diaľnica, to pre zákazníka predstavuje značnú výhodu, keď získa všetko pod jednou strechou,“ uvádza prednosti I. Jamnický. Pri menšom počte rôznych dodávateľov je aj celkové riešenie podstatne efektívnejšie a jeho realizácia plynulejšia. Záručná lehota technologických zariadení sa v prípade tunela riadi záručnou lehotou stavebných zariadení, t. j. 60 mesiacov. „V prípade štandardných počítačov a komponentov nie je túto záruku vždy jednoduché dodržať, preto v našich riešeniach používame špičkové spoľahlivé komponenty priemyselnej automatizácie a merania schopné pracovať 24/7, a to minimálne počas spomínaných piatich rokov. Bezpečnosť a plynulosť premávky na cestách a v tuneloch citlivo vníma aj široká verejnosť, preto sa pri návrhu podpornej infraštruktúry držíme kritérií, ako je spoľahlivosť a kvalita jednotlivých komponentov riešenia.“ 

Starostlivosť o jednotlivé technologické komponenty tunela prebieha dvakrát do roka, počas tzv. jarnej a jesennej odstávky. PPA INŽINIERING túto službu zabezpečuje v rámci záruky a po jej uplynutí sa často úspešne zúčastňuje na výberových konaniach, ktoré vypisuje prevádzkovateľ daného tunela alebo diaľnice. „Zariadenia v tuneloch sú vo zvýšenej miere vystavené náročným, agresívnym podmienkam v podobe napr. exhalátov z vozidiel. Bez pravidelnej údržby by boli kamery takpovediac slepé, snímače nefunkčné a pod.,“ dodáva I. Jamnický. 

Ak by sme to mali zhrnúť, na strane PPA INŽINIERING je hneď niekoľko výhod, ktoré ju posúvajú o krok vpred pred konkurenciu – komplexnosť z hľadiska pokrytia všetkých najdôležitejších profesií vlastnými kapacitami, dlhoročná skúsenosť v oblasti elektro, inžinieringu a know-how a stabilita podnikania na domácom a zahraničnom trhu s dobrým renomé u zákazníkov. „Navyše aktívne sledujeme všetky nové trendy, takže určite je našou prednosťou aj inovatívnosť, keď v rámci projektov využívame to najnovšie a overené, čo dodávatelia ponúkajú. Zaujímame sa o najnovšie trendy v oblasti Smart Cities, cloudových riešení či komunikácie infraštruktúry s inteligentnými systémami v automobiloch. Už dopredu musíme rozmýšľať o tom, ako napr. dostať informácie o zníženej rýchlosti alebo udalosti zobrazenej na premennom dopravnom značení do autonómne jazdiaceho automobilu. Naši odborní pracovníci si svoje vedomosti nielen v spomenutých oblastiach rozširujú prostredníctvom školení, návštevami domácich a zahraničných odborných podujatí či už realizovaných stavieb v zahraničí,“ dopĺňa I. Jamnický.

Riešenia, ktoré vidia milióny používateľov

Výsledky práce spojenej s návrhom a realizáciou infraštruktúry diaľnic a tunelov sa týkajú miliónov používateľov, ktorí ich sledujú. „Aj to jedna z pozitívnych motivácií, prečo sa stať členom nášho tímu. Kto iný môže povedať svojim deťom alebo známym, že toto premenné dopravné značenie, popri ktorom práve prechádzame, som nainštaloval a oživil ja? Alebo že aj vďaka mne sa môžete cítiť v tomto tuneli bezpečne?“ hovorí I. Jamnický. Navyše samotná Národná diaľničná spoločnosť ako prevádzkovateľ diaľnic a tunelov sleduje nové trendy a v prípade morálnej zastaranosti inštalovaných technológií prichádza s projektmi modernizácie, čo núti aj dodávateľov byť v neustálom kontakte s tým najnovším. „Záujemcov radi zaškolíme a pod vedením skúsených odborníkov budú môcť jasne smerovať aj svoj kariérny rast.“ Pritom nejde len o tzv. kancelársku robotu, projektanti, programátori alebo skúšobní technici si niekoľkokrát musia samotnú stavbu prejsť a priamo na mieste dolaďovať navrhnuté riešenia. „Navyše naša spoločnosť nadštandardne podporuje inovačné myšlienky a nápady svojich zamestnancov. Byť súčasťou tímu, ktorý má možnosť ovplyvňovať výslednú podobu takýchto rozsiahlych riešení, je skutočne motivujúce,“ zdôrazňuje I. Jamnický. 

O projekty nebude v tejto oblasti núdza

PPA INŽINIERING sa podieľal na realizácii mnohých významných projektov v oblasti dodávky systémov merania, regulácie a automatizácie či dopravného značenia. „Z tých posledných projektov môžeme spomenúť dodávku technologického vybavenia pre diaľničný úsek D1 Budimír – Bidovce či ukončený projekt dodávky technologickej výbavy pre tunel Považský Chlmec na diaľnici D3, kde sme realizovali systém premenného dopravného značenia, informačný systém diaľnice, riadenie dopravy a softvérové a hardvérové vybavenie operátorského pracoviska,“ vymenúva I. Jamnický. 

Aj v prípade hypotetického stavu, keď by boli na Slovensku dokončené všetky diaľničné úseky a tunely, sa I. Jamnický neobáva nedostatku práce vo svojom segmente. „Neustále prebieha a bude prebiehať modernizácia realizovaných úsekov a tú budú musieť opäť zabezpečovať odborníci. Navyše neustále budú pribúdať nové autá, aj tie autonómne a čoraz inteligentnejšie, čo prinesie nové výzvy aj pre infraštruktúru. Naša pozícia na trhu je v uvedených oblastiach veľmi dobrá a budeme sa snažiť nielen ju udržať, ale aj posilňovať,“ konštatuje na záver nášho rozhovoru I. Jamnický.

read more
BiznisKomerčné článkyLifestyleMóda a štýl

Práca v advokátskej kancelárii – ako sa obliekať?

Práca v advokátskej kancelárii je bezpochyby náročná. Musíte mať potrebné znalosti a vycibrenie v jednaní s inými ľuďmi. Potrebné sú samozrejme aj pevné nervy a bezchybný vzhľad. Preto sa oplatí starostlivo zvážiť výber šatníka, ktorý je vhodný do práce. Ako sa obliecť, aby ste pôsobili dôstojne a zároveň sa nevzdali vlastného pohodlia?

Vsaďte na minimalistickú eleganciu

Práca v právnickej kancelárii neznamená, že sa nemôžete obliekať módne. Musíte však vedieť, ktoré trendy sa oplatí sledovať, a ktoré z nich by ste si mali zvoliť. V prvom rade si všimnite minimalizmu. Ak chcete vyzerať elegantne, vzdajte sa honosných ozdôb. Kamienky, cvočky, reflexné vložky alebo potlače nebudú dobrý nápad. Vsaďte na oblečenie, ktoré zaujme svojou jednoduchosťou, pretože má veľa elegantného šarmu. Takéto štylizácie musia byť doplnené peknými poltopánkami. Pozrieť si ich môžete na https://wojas.sk/topanky-damske-poltopanky. Čo je veľmi dôležité, mali by ste voliť modely, ktoré nie sú príliš vyzývavé, no nemali by ste siahať po športových strihoch. Najlepšie budú poltopánky, lodičky a na skoré jarné chladnejšie dni – členkové čižmy. Uistite sa, že Vaše topánky nemajú príliš vysoký podpätok. Ak strávite v práci aspoň pár hodín, s najväčšou pravdepodobnosťou sa nebudete môcť vyzuť ani na chvíľu. Z tohto dôvodu by ste mali staviť na modely, v ktorých sa nohy neunavujú a chrbtica nie je príliš zaťažovaná. Vďaka tomu na konci dňa plného výziev nebudete vyčerpaná a zároveň budete mať istotu, že vyzeráte primerane situácii. 

Klasické farby

Elegantné oblečenie je aj to v tlmených, klasických odtieňoch. Základom každej štylizácie môže byť biela a čierna. Ak však chcete oživiť svoj šatník, môžete siahnuť aj po oblečení v odtieňoch béžovej, hnedej, sivej či námorníckej modrej. Nezabudnite ich však šikovne kombinovať. To znamená, že by ste v jednej štylizácii nemali kombinovať veľa rôznych odtieňov. Najlepšie je zvoliť jednu dominantnú farbu a jednu ju dopĺňajúcu. Môžete sa napríklad rozhodnúť pre sako a nohavice v rovnakom odtieni béžovej a spárovať ich s čiernou košeľou. Biele sako môžete nosiť aj s čiernymi nohavicami a čiernym topom. Hrou s farbami môžete rovnaké oblečenie použiť v mnohých rôznych outfitoch, takže každý deň môžete byť oblečená inak.

Stavte na kvalitu

Pri výbere elegantného šatníka má veľký význam kvalita oblečenia a obuvi. V tomto prípade je určite lepšie nešetriť a uprednostniť kvalitu pred kvantitou. Vysokokvalitné látky sú odolnejšie a lepšie vyzerajú ako lacné náhrady. Iste aj vy budete môcť svoje obľúbené oblečenie používať dlhšie, čo Vám ušetrí za krátky čas dopĺňanie šatníka. Špeciálnu pozornosť by ste mali venovať výberu správnej obuvi, ktorá bude dobre vyzerať a zároveň jej nosenie nebude mať negatívny vplyv na Vaše nohy.

read more
BiznisKomerčné články

CRM systém je nástroj, s ktorým budete mať celú firmu pevne pod kontrolou

Máloktorý manažér firmy má pokojné spanie, mnoho ľudí z vedenia pracuje dlho do noci a neustále premýšľa, čo by ešte mali urobiť, aby si firma viedla lepšie. Riadenie firmy sa môže zdať ako niečo veľmi náročné, ale len tým, ktorí nepoužívajú CRM systém. Firma ide riadiť aj jednoducho. Možno, že pracujete mnoho hodín navyše zbytočne a tento čas by ste ušetrili, keby ste používali nástroj, s ktorým zvládnete riadiť veľkú aj malú firmu pohodlne z jedného miesta.

CRM systém a jeho možnosti

CRM systémy majú za úlohu uľahčiť riadenie firmy. Najpokročilejším systémom svojho druhu je AutoCRM. Nie je zložitý, naopak ide o veľmi prehľadný nástroj, s ktorým zvládne pracovať každý. Bude vám upravený na mieru, aby obsahoval ich tie funkcie, ktoré považujete za nevyhnutné. Už nemusíte hľadať pre projektové riadenie – softvér, pretože môže byť súčasťou vášho CRM systému. Všetky programy, ktoré používate, budú zlúčené do jedného. Namiesto používania mnohých programov už vám bude stačiť iba jeden, kde sa budete prepínať medzi jednotlivými entitami. Projektové riadenie je tu hračka, môžete vytvárať projekty, priraďovať k nim zamestnancov a za pomoci Ganntovho diagramu sledovať stav ich dokončenia a nadväznosť na ďalšie projekty.
Systém môžete používať vy aj vaši zamestnanci, ktorým tu môžete prideľovať prácu, komunikovať s nimi, stanovovať im harmonogram a treba tiež sledovať ich dochádzku. Môžete odtiaľto tiež komunikovať s klientmi, vytvárať a rozosielať im newslettery, evidovať si u nich dôležité informácie a obchodné príležitosti. Súčasťou môže byť emailový klient, fakturácia, správca súborov, správca reklamných kampaní a čokoľvek ďalšie. Budete tu mať k dispozícii aj dôležité informácie, ktoré si môžete zobrazovať v prehľadných grafoch, napríklad vývoj zisku, zákaziek, návštevnosti webu ai. Pre viac informácií navštívte web AutoCRM.sk a zistíte, že je tento nástroj presne to, čo ste vo vašej firme tak postrádali.

read more
BiznisKomerčné články

Internet ukrýva účinné marketingové nástroje, ktoré sú pre každého

Internet okrem iného priniesol nové široké možnosti marketignu. A že sú tieto možnosti aj efektívne dokazuje fakt, že takmer každý podnikateľ využíva rôzne formy internetového marketingu.

Uspieť v tvrdej konkurencii môžete so spoľahlivým partnerom

Začať s reklamou na internete je zrejme najjednoduchšie zo všetkých možných foriem reklamy. To je na jednej strane dobrá správa, keďže môžete začať s marketingovými aktivitami na internete prakticky z hodiny na hodinu, ale na druhej strane, také isté možnosti má aj vaša konkurencia.

Preto ak má byť vaša marketingová stratégia čo najúspešnejšia, najlepším prvým krokom bude ak sa obrátite na úspešnú reklamnú agentúru zo Žiliny. Marketingoví špecialisti, ktorí svetom internetového marketingu „žijú“ každým dňom, budú presne vedieť ako nastaviť vašu marketingovú stratégiu tak, aby sa vám financie investované do reklamy čo najrýchlejšie a v čo najväčšej miere vrátili.

Výber vhodných platforiem záleží aj od cieľovej skupiny

Pri hľadaní ideálnych platforiem internetového marketingu je v prvom rade potrebné správne určiť cieľovú skupinu. Ak sú to napríklad mladí ľudia, pravdepodobne ich najúčinnejšie oslovíte na sociálnej sieti Instagram, ktorá je populárna hlave u mladých.

Naopak najrozšírenejšia sociálna sieť, Facebook, má najväčší rozsah rôznych skupín potenciálnych zákazníkov, keďže ju používa najviac ľudí. A netreba zabudnúť, že nie všetko sa „odohráva“ na sociálnych sieťach.

Google reklama by vaše marketingové aktivity nemala obísť. Ak si chcú ľudia vyhľadať na internete nejaký produkt, či službu, vo väčšine prípadov zamieria na Google. Je to najpoužívanejší internetový vyhľadávač na svete a dominantné postavenie má aj na Slovensku. Zo všetkých používateľov internetu na Slovensku viac ako 90 % používa na vyhľadávania všetkého druhu práve Google.

Zdroj obrázka:

Autor: everything possible / Shutterstock.com

read more
BiznisKomerčné články

Ako začať investovať na vysokej škole?

Ste študentom vysokej školy a rozmýšľate nad tým, ako by ste mohli zlepšiť svoju finančnú situáciu? Popri štúdiu pravdepodobne nemáte čas na veľké brigády, preto môže byť dobrým riešením práve investovanie. Prostredníctvom neho dokážete zarábať peniaze aj keď spíte!

Samozrejme, na to, aby ste s vaším investovaním zaznamenali úspech, je potrebné voliť správne investičné nástroje. Za svoje peniaze si môžete kúpiť kryptomeny, akcie, podiely v ETF fondoch, prípadne dlhopisy. Ktoré riešenie však bude najlepšie pre vás?

Koľko času chcete venovať investovaniu?

Pokiaľ radi sledujete vývoj grafov a dianie na trhoch, zaujímavým riešením môže byť investovanie do kryptomien alebo menových párov. Pokiaľ dokážete rýchlo odhadnúť dobrú príležitosť, v krátkej dobe môžete zarobiť stovky či tisícky eur.

Naopak, ak chcete investovať pasívne, aby ste sa o nič nemuseli starať, odporúčame investovanie do ETF fondov, prípadne dividendových akcií. Viac informácií nájdete tu.

Kedy kúpiť a kedy predať?

Pri investovaní je základom odhadnúť, kedy je najlepšie danú kryptomenu, akciu či iný investičný nástroj kúpiť a kedy predať. V tom vám veľmi dobre pomôže internet. V dnešnej dobe máte okamžitý prístup k rozličným edukačným videám, článkom či skupinám investorov, v ktorých sa dozviete cenné aktuálne informácie. Pomôcť vám môžu aj investičné akadémie brokerov – tu nájdete ďalšie informácie.

Účet u online brokera

Keď sa rozhodnete, do čoho vlastne chcete investovať a zozbierate si nejaké základné informácie, prichádza rad na samotnú kúpu daného investičného nástroja. Otvorte si účet u online brokera. Je to rýchle a jednoduché. Následne si na tento účet pošlete peniaze, za ktoré si viete sami jednoducho kupovať kryptomeny, akcie či iné investičné nástroje. Súčasťou profilu na portáli brokera sú aj podrobné grafy s analytickými funkciami, ktoré vám pomôžu pri výbere správnej investície.

read more