close
BiznisKomerčné článkyLifestyleMóda a štýl

Práca v advokátskej kancelárii – ako sa obliekať?

Práca v advokátskej kancelárii je bezpochyby náročná. Musíte mať potrebné znalosti a vycibrenie v jednaní s inými ľuďmi. Potrebné sú samozrejme aj pevné nervy a bezchybný vzhľad. Preto sa oplatí starostlivo zvážiť výber šatníka, ktorý je vhodný do práce. Ako sa obliecť, aby ste pôsobili dôstojne a zároveň sa nevzdali vlastného pohodlia?

Vsaďte na minimalistickú eleganciu

Práca v právnickej kancelárii neznamená, že sa nemôžete obliekať módne. Musíte však vedieť, ktoré trendy sa oplatí sledovať, a ktoré z nich by ste si mali zvoliť. V prvom rade si všimnite minimalizmu. Ak chcete vyzerať elegantne, vzdajte sa honosných ozdôb. Kamienky, cvočky, reflexné vložky alebo potlače nebudú dobrý nápad. Vsaďte na oblečenie, ktoré zaujme svojou jednoduchosťou, pretože má veľa elegantného šarmu. Takéto štylizácie musia byť doplnené peknými poltopánkami. Pozrieť si ich môžete na https://wojas.sk/topanky-damske-poltopanky. Čo je veľmi dôležité, mali by ste voliť modely, ktoré nie sú príliš vyzývavé, no nemali by ste siahať po športových strihoch. Najlepšie budú poltopánky, lodičky a na skoré jarné chladnejšie dni – členkové čižmy. Uistite sa, že Vaše topánky nemajú príliš vysoký podpätok. Ak strávite v práci aspoň pár hodín, s najväčšou pravdepodobnosťou sa nebudete môcť vyzuť ani na chvíľu. Z tohto dôvodu by ste mali staviť na modely, v ktorých sa nohy neunavujú a chrbtica nie je príliš zaťažovaná. Vďaka tomu na konci dňa plného výziev nebudete vyčerpaná a zároveň budete mať istotu, že vyzeráte primerane situácii. 

Klasické farby

Elegantné oblečenie je aj to v tlmených, klasických odtieňoch. Základom každej štylizácie môže byť biela a čierna. Ak však chcete oživiť svoj šatník, môžete siahnuť aj po oblečení v odtieňoch béžovej, hnedej, sivej či námorníckej modrej. Nezabudnite ich však šikovne kombinovať. To znamená, že by ste v jednej štylizácii nemali kombinovať veľa rôznych odtieňov. Najlepšie je zvoliť jednu dominantnú farbu a jednu ju dopĺňajúcu. Môžete sa napríklad rozhodnúť pre sako a nohavice v rovnakom odtieni béžovej a spárovať ich s čiernou košeľou. Biele sako môžete nosiť aj s čiernymi nohavicami a čiernym topom. Hrou s farbami môžete rovnaké oblečenie použiť v mnohých rôznych outfitoch, takže každý deň môžete byť oblečená inak.

Stavte na kvalitu

Pri výbere elegantného šatníka má veľký význam kvalita oblečenia a obuvi. V tomto prípade je určite lepšie nešetriť a uprednostniť kvalitu pred kvantitou. Vysokokvalitné látky sú odolnejšie a lepšie vyzerajú ako lacné náhrady. Iste aj vy budete môcť svoje obľúbené oblečenie používať dlhšie, čo Vám ušetrí za krátky čas dopĺňanie šatníka. Špeciálnu pozornosť by ste mali venovať výberu správnej obuvi, ktorá bude dobre vyzerať a zároveň jej nosenie nebude mať negatívny vplyv na Vaše nohy.