close

Komerčné články

Komerčné články

Vo firme MEWA tvoria ľudia a stroje zohratý tím

Tlačová správa

Priemysel 4.0

Vo firme MEWA tvoria ľudia a stroje zohratý tím

Písal sa rok 1908, keď sa začala v detroitskom Forde výroba modelu T, hovorovo nazývaného ako Tin Lizzie alebo plechová Líza. Bol to míľnik, ktorý “postavil Ameriku na kolesá”. Presne v tom istom roku založil Hermann Gebauer v Görlitz firmu MEWA. Továrne sa ocitli na vlne priemyslu 2.0 a začali s automatizáciou výroby. Produkty mali byť vyrábané rýchlejšie a lacnejšie, aby si ich mohli dopriať aj ľudia s nižšími príjmami. MEWA túto myšlienku nasledovala a podporovala továrne svojím inovatívnym systémom čistiacich utierok. S týmto systémom je MEWA po 112 rokoch v celej Európe dôležitým partnerom podnikov, ktoré svoju výrobu prispôsobujú priemyslu 4.0.

Bratislava, júl 2020: Montážne linky, priemyselná robotika, automatizácia, digitalizácia. Výrobné podniky sa za posledných 100 rokov veľmi zmenili. MEWA bola na čele všetkých týchto dôležitých medzníkov. Ako poskytovateľ textilných služieb podporovala podniky perfektne fungujúcim servisným systémom. Zaisťovala čistiace utierky, vyzdvihovala ich k vypraniu a znovu ich dodávala. Zrýchlenie priemyslu z 2.0 na 4.0 sa týka aj samotnej spoločnosti MEWA. Dobre zvláda všeobecnú výzvu zvýšiť produktivitu bez toho, aby musela obetovať kvalitu. Je to neustále hlavným faktorom úspechu. Vo firme MEWA tvoria ľudia a stroje zohratý tím.

MEWA je v súčasnosti vysoko výkonná, špičková spoločnosť. Výhody pre zákazníkov sú zrejmé. Prenajímajú si výhodný systém s individuálnymi službami. Klientom sú k dispozícii miestni poradcovia. Profesionálni a vyškolení vodiči dodávajú a vyzdvihujú čistiace utierky. Rovnako tak ale radi vyriešia rôzne priania, alebo požiadavky na zmeny. Klienti majú k dispozícii rozmanitý zákaznícky portál myMEWA, kde môžu sledovať a meniť dodávky, alebo využiť obsiahle webové stránky s možnosťou chatu.

MEWA v priebehu jedného storočia optimalizovala produkciu, pranie aj starostlivosť o čistiace utierky. Tie sú špeciálne tkané a preto mimoriadne savé. Sú vhodné pre údržbu náradia, strojov a povrchov vrátane podláh. Ide o vlastný vynález firmy, rovnako ako umývacie a sušiace linky, ekologické postupy, niekoľkostupňový systém kontroly kvality, alebo bezpečnostné kontajnery SaCON, ktoré hrajú v celom systéme kľúčovú úlohu. Zákazníkom v podnikoch slúžia na zabezpečenie bezpečného a praktického skladovania použitých utierok. Rovnako tak fungujú ako prostriedok na ich prepravu. Na konci každého kontrolného procesu utierky padajú utierky z pásu do SaCONu. Vážením sa zistí, kedy sú plné, takže obsahujú presne naprogramované množstvo čistiacich utierok.

Kontrolu kvality vykonajú ľudia a stroje. Vypraté utierky najprv putujú rozprestreté na páse k zamestnancom. Sú na nich nejaké zvyšky nečistôt? Diery alebo slabšie miesta? Majú správny tvar? Ak sa skúseným pohľadom zistí znížená kvalita, utierky sa vytriedia. Tie, ktoré sú v poriadku ešte prejdú aj automatickým testom. Až potom sú vyexpedované. Všetky musia byť vypraté alebo sú úplne vyradené. K tejto intenzívnej kontrole kvality je pritom potrebné len pár minút.

Pranie čistiacich utierok na 90 ° C trvá 15 minút. Tu MEWA zámerne predlžuje o 5 minút dobu tepelnej dezinfekcie, odporúčanú vedeckými inštitúciami, aby úplne bezpečne zničila všetky baktérie a zaručila hygienicky čisté utierky. Prvé pracie a sušiace linky MEWA zaviedla mimochodom už v osemdesiatych rokoch, kedy začala pre všetkých zákazníkov vyrábať jednotné utierky. Predtým sa nákladne vyrábali pre každého individuálne, s firemným logom. Cieľom inovácií je však tiež šetriť energiu, čistiace prostriedky a vodu. Vedenie spoločnosti rozhodlo už pred tridsiatimi rokmi, že investície do životného prostredia a do rastu firmy sú rovnako dôležité. Nadčasové, ako by to bol rok 2020, že? MEWA je priekopníkom, je neustále o krok napred.

Čo sa kedy a kde deje? V kontrolnom centre sú procesy vykonávané do posledného detailu (Foto: MEWA)

Zamestnankyňa spoločnosti MEWA skúseným pohľadom kontroluje vyprané utierky (Foto: MEWA)

Optickú skúšku čistiacich utierok dopĺňa automatizovaná kontrola (Foto: MEWA)

Servisní vodiči MEWA dodávajú čisté utierky priamo do podniku a radi vyriešia rôzne priania alebo podnety zákazníkov (Foto: MEWA)

MEWA Textil-Management

Kompletnému textilnému servisu sa spoločnosť MEWA venuje už od roku 1908. V zdieľaní textilu je tak priekopníkom. Dnes MEWA so svojimi 45 pobočkami zásobuje podniky po celej Európe pracovným a ochranným oblečením, čistiacimi utierkami, rohožami pre zachytávanie oleja alebo vchodovými rohožami. To všetko vrátane starostlivosti, údržby, skladovania a logistiky. Výrobky pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci je možné si objednať z  katalógu. O viac ako 190 000 zákazníkov z odvetvia priemyslu, remesiel, obchodu alebo gastronómie sa stará približne 5700 zamestnancov. V roku 2019 dosiahla skupina MEWA obrat 734 miliónov eur a jedná sa tak o poprednú firmu pôsobiacu v textilnom manažmente. Spoločnosť bola mnohokrát ocenená za svoje úsilie v oblasti trvalo udržateľného rozvoja, zodpovedného správania alebo vedenia značky.

Ďalšie informácie o textilnom manažmente MEWA získate na:

MEWA Textil-Service SR s.r.o., Varšavská 29, 83102 Bratislava, Tel.: +421 2 44636097

Fax: +421 2 44462908, E-Mail: bratislava@mewa.sk, www.mewa.sk

Kontakt pre tlač:

Mediatrust Communications, Madeleine Neuse,

Tel.: +420 603 556 410, E-Mail: mneuse@mediatrust.cz

MEWA Textil-Management ve filmu:

Více o společnosti MEWA naleznete na http://www.mewa.sk/newsroom/vsetky-videa/

MEWA na Twitteru: twitter.com/mewa_sk

Sledujte společnost MEWA na Instagramu: www.instagram.com/mewakarriere

 

Čítať viac
Komerčné článkyLifestyle

3 postupy ako si poradiť s farbami

Ako udržať harmóniu farieb vo vašom príbytku? Túto otázku si možno kladie každý z vás, kto zariaďuje a dotvára nový priestor. Pri každom ladení interiéru platia tri základné pravidlá, ktoré vám uľahčia výber farieb, aby do seba krásne zapadli.

Nemenné pomery 60-30-10

Medzi najlepšie pomôcky na zladenie farieb a ich odtieňov patrí pomer dominantnej farby so sekundárnou menej odvážnou farbou a kontrastnou farbou (zastúpenou v najmenšom pomere). Ako správne postupovať? Na výplň stien sa používa dominantná (neutrálna) farba v pomere 60 %. Môžete ju využiť v podobe tapety. Doplnky (napríklad koberec, vankúše) vypĺňajú 30 % priestoru. Kontrastná farba vypĺňa 10 % interiéru a navyše priestor opticky oživí.

Teplé verzus studené farby

Farby a ich odtiene majú moc ovplyvňovať energiu a celkovú vizáž priestoru, v ktorom boli použité. Nie je pravda, že všetky farby sú neutrálne. Priestory by ste mali vyplniť takými farbami, ktoré podčiarkujú danú činnosť v nej. Napríklad, kde prebieha tvorivý proces je nutné zvoliť farby jasnejšie, teda teplé. Zaraďujeme sem žltú, červenú, oranžovú, ktoré sa najčastejšie vyskytujú vo forme doplnkov. Naopak do priestorov, kde potrebujete upokojiť svoju myseľ a odpočinúť si, je vhodné staviť na studené farby, ako napríklad modrá, sivá. Studené farby sú použité hlavne pre záclony.

Farebné koliesko ako ťahák

Pri výbere správnej kombinácie farieb často krát poslúži farebné koliesko. Pomocou neho fantasticky nakombinujete farby vo vyššie spomínanom pomere 60:30:10. Ako to všetko funguje? Určite ste si na ňom všimli odtiene farieb, studených a teplých. Keď sa pozriete lepšie, na koliesku vidíte, že oproti jednej teplej farbe, napr. oranžovej sa nachádza studená modrá farba. Táto konkrétna kombinácia farieb sa neuveriteľne dobre hodí do veľkého priestoru, ktorý má hlavne tlmené farby a vy ich chcete oživiť. S takouto pomôckou to určite hravo zvládnete.

Čítať viac
Komerčné článkyLifestyleMóda a štýl

Bombera – viete, odkiaľ sa vzala?

V súčasnosti je bombera jeden z najpopulárnejších zvrškov, no len málokto si uvedomuje, akú má bohatú históriu a aká vlastne bola jej cesta do bežných šatníkov. Táto ikona módy patrí k nadčasovým univerzálnym druhom oblečenia a dnes sa spolu pozrieme na jej pôvod. Možno, keď si ju nabudúce budete obliekať, spomeniete si aj na tieto zaujímavosti:

Na začiatku boli letecké bundy

História bombery sa začala písať v letectve. V časoch, keď piloti lietali v kožených bundách vo výškach, bolo teplé oblečenie absolútnou nevyhnutnosťou. Model A-2 s fleecovou podšívkou, dôležitý predok dnešnej bombery, už v tej dobe mal elastické manžety na rukávoch a v páse a pôsobil naozaj vkusne.

Vynález prúdového lietadla umožnil lietadlám lietať v oveľa vyšších nadmorských výškach, kde je samozrejme podstatne chladnejšie a kožená bunda A-2 by v takých podmienkach zvlhla od dažďa, stvrdla a zamrzla. Okrem toho, kabína nového prúdového lietadla mala menej miesta v kabíne, preto piloti potrebovali tenšie, ľahké no teplejšie bundy. Tak sa zrodil model B-15, ktorého často považujeme za priameho potomka bombery. Bavlnené bundy B-15 mali kožušinové goliere a v tej dobe sa už síce nylon používal, no prednostne slúžil na padáky. Po roku 1945 sa už však vo veľkom využíval aj na bombery kvôli nenáročnej údržbe a odolnosti voči vode, plesniam, potu i hmyzu.

Technologický pokrok priniesol v roku 1949 ďalšiu inováciu modelu na ikonickú MA-1. V izolovaných kokpitoch piloti už kožušinový golier nepotrebovali, stačil pletený elastický golier. Práve v tejto dobe pridali i charakteristickú oranžovú podšívku. Viete prečo? Aby bol pilot po otočení bundy naruby v prípade katastrofy lepšie viditeľný. Bunda sa začala vyrábať aj v iných farbách ako v tradičnej tmavomodrej – napríklad počas vojny v Kórei a vo Vietname kvôli lepšiemu maskovaniu v okolí sa šila v zelenej.

Úloha bombery v subkultúrach

Bombera si postupne z letectva našla cestu do uniforiem rôznych subkultúr a odtiaľ sa časom rozšírila do módneho priemyslu. V Európe sa vyskytli bombery v 50. rokoch a medzi prvými si ju ako oficiálnu uniformu vybralo vtedy ešte nerasistické hnutie britských skinheadov ako protipól k drahej móde bohatej vrstvy. Možno trochu ironicky pôsobí, že homosexuálna komunita v Londýne si tiež za svoju uniformu zvolila bomberu, neskôr sa objavila bombera u punkerov. Aj neskôr si bombera udržiavala vysokú popularitu – v grungeovej a alternatívnej vlne 90. rokov a po roku 2000 rozmútila i streetwear vody.

Prečo je dobré mať bomberu v šatníku?

Bombery tu s nami budú stále a výborne sa kombinujú. Rôzne značky si ich osvedčený dizajn z roku 1949 prispôsobujú drobnými detailmi do vlastných verzií, takže v súčasnosti existuje už naozaj pestrá paleta typov bomber vhodných pre širokú škálu ľudí preferujúcich rôzne štýly obliekania. Vďaka svojej funkčnosti, ľahkosti a praktickosti sa z módy nevytratí ani v nasledujúcich desaťročiach. Nájdite si tú svoju za super cenu v internetovom obchode Bolf.

Čítať viac
Komerčné článkyTechnika

Zámočnícka pohotovosť – to je telefónne číslo, ktoré by ste mali mať vždy po ruke

Zámočník nám vie vytrhnúť tŕň z päty v nejednej nepríjemnej životnej situácii. Keď si zabuchneme dvere na byte, keď sa nám v zámku zlomí kľúč, či keď nám v aute zostanú zavreté kľúče. V mobilnom telefóne máme uložené obrovské množstvo zbytočných a nezmyselných telefónnych čísel. Máte tam ale uložené to dôležité – telefón na zámočnícku pohotovosť?

Telefón na zámočnícku pohotovosť by sme mali mať uložený nielen v mobilnom telefóne. Hodí sa ho mať napísaný aj niekde pred bytom, či trebárs na okne automobilu z vonkajšej strany. Nikdy neviete, kedy sa vám bude hodiť. A koho si tam poznamenať? Zámočnícka pohotovosť Zámočník SOS, to je nonstop služba otváranie dverí do bytu aj autozámočníctvo pre západné a stredné Slovensko. Služba funguje denne, vrátane víkendov aj sviatkov. Taktiež v období pandémie, samozrejme za dodržania prísnych hygienických opatrení.

Prečo je tak dôležité mať kontakt na dobrého zámočníka?

Predstava zabuchnutých dverí, keď stojíme pred dverami len v spodnej bielizni, alebo keď nám doma zostane zabuchnuté malé dieťa, nie je vôbec príjemná. V takýchto chvíľach panikárime a je preto dobré byť na podobnú situáciu pripravení.

Čo služba Zámočník SOS ponúka?

Firma ponúka otváranie dverí vymknutých aj zabuchnutých, a to na domoch aj bytoch, vždy bez poškodenia. Taktiež vyrieši váš zabuchnutý trezor. Jej špecializáciou je taktiež otváranie áut. Ani tu sa nemusíte obávať poškodenia zámku.

Skúsenosti a profesionalita v jednom

Zámočníctvo funguje už 10 rokov a ponúka vysokú profesionalitu a diskrétnosť. Skúsení zamestnanci pracujú s profesionálnym zámočníckym náradím, firma využíva najmodernejšie technológie na otváranie zámkov bez ich poškodenia aj bez poškodenia dverí. Zámočníctvo garantuje rýchlu pomoc a má veľmi dobré ceny. Firma k vám príde kamkoľvek na západnom aj strednom Slovensku, a to aj keď potrebujete pomôcť otvoriť trebárs aj len poštovú schránku.

Čítať viac
Komerčné články

Byty na predaj v Bratislave – TIP pre vás

Radi by ste sa z podnájmu presunuli do vlastného? Ak chcete kúpiť nový byt v Bratislave, máme pre vás dobrý tip. Nehľadajte ihlu v kope sena, ale zájdite na Šancovu ulicu a prezrite si objekt, ktorý tam vyrástol.

23 podlaží dobrých nápadov

Spomínaným objektom nie je nič iné ako Première, 23-podlažná budova, ktorá sa konečne dočkala svojej finálnej podoby. Première ponúka nielen atraktívne nové byty v Bratislave, ale takisto aj apartmány a štúdiá s vlastným balkónom, lodžiou alebo terasou. Obytný priestor tvoria jedno- až štvorizbové rezidenčné jednotky, no k dispozícii je už iba niekoľko z nich. Objednajte sa na prehliadku vzorového bytu a možno sa Première zapáči aj vám.

Riešenia, ktorým nechýba zmysel a vtip

Voľné byty na predaj v Bratislave nie sú jedinou pridanou hodnotou, ktorú Première ponúka. Celý projekt je koncipovaný ako multifunkčná budova, ktorej súčasťou sú aj kancelárske priestory (v prízemí) a príjemná zelená terasa (na jednom z podlaží). Zabudnúť ale nesmieme ani na parkovacie priestory v podzemí. Trojpodlažná podzemná garáž má k dispozícii niekoľko desiatok strážených parkovacích plôch a dokonca aj nabíjacie stanice pre elektromobily.

Première a Staré Mesto – fungujúce spojenie

Première ponúka hodne muziky za veľmi prijateľnú cenu. Veľkým plusom objektu je aj jeho lokalizácia – nachádza sa totiž na území bratislavského Starého Mesta, ktoré je považované za jednu z najvhodnejších lokalít na bývanie v hlavnom meste Slovenska. Schválne, zájdite sa pozrieť na Šancovu ulicu a zapamätajte si dojem, ktorý vo vás zanechá. Všímajte si okolie, predovšetkým dostupnosť oddychových zón, detských ihrísk, obchodov, reštaurácií a rôznych ďalších služieb, ktoré Bratislavčania každodenne potrebujú.

Čítať viac
Komerčné článkyTechnika

Zámočník Bratislava – nonstop záchranár, ktorý vám vytrhne tŕň z päty

Už ste si niekedy zabuchli kľúče? Alebo ich stratili? V týchto situáciách funguje ako prvá pomoc šikovný zámočník. Mal by byť schopný prísť kedykoľvek – trebárs v nedeľu o polnoci. A samozrejme ponúknuť „zlaté ruky“.

Dobrý zámočník nonstop

Príjemné popoludnie, vy čakáte na známu v jednej bratislavskej kaviarni. Máte platiť, ale taška nikde. Peňaženka – preč! Doklady tiež. Ste samozrejme bez kľúčov od bytu, bez kľúčov od auta. Naviac zlodej má vaše diaľkové ovládanie k automobilu. Stačí mu chodiť po parkovisku a skúšať. Jednoducho tak prídete aj o auto. Čo teraz? Strážna služba v obchodnom centre, kde ste sedeli v kaviarni, nepomôže. Aspoň vám požičia telefón. Ideálne je zavolať zámočníka. Veď od bytu máte náhradné kľúče v aute. Dobrý zámočník Bratislava vás neodmietne len preto, že je už skoro deväť večer. Zabuchnuté kľúče v aute vám pomôže vyriešiť nech už sa jedná o akúkoľvek značku automobilu, a to bez poškodenia dverí, okien či zámkov. Zámočník vás vyjde vždy lacnejšie, než poškodené, či dokonca ukradnuté auto.

Kde hľadať pomoc pri zabuchnutí kľúčov?

Služba Juraja Grófa, https://zabuchnute.sk/, vás dostane do bytu, keď si zabuchnete kľúče, či keď ich stratíte. Príde rýchlo a kedykoľvek potrebujete. Firma funguje nonstop, vrátane víkendov. Kľúčová služba otvorí zabuchnuté aj vymknuté dvere. U firmy však môžete žiadať aj opravy a výmeny zámkov. Niekedy ide o plánovanú výmenu, inokedy riešite problém, keď dôjde k poškodeniu a nemožnosti dvere otvoriť či zavrieť.

Firma pomôže s klasickými aj s bezpečnostnými zámkami

Zvládne otvoriť dvere plastové, hliníkové, drevené, vchodové, balkónové, bezpečnostné aj iné. Otvorí zamknuté dvere bez kľúča, vymení zámky i vložku zámku, taktiež poštovú schránku, vyrieši havarijný stav po vlámačke do bytu a zaistí aj pravidelný servis zámkov, ­napríklad ich premazanie. Servis poskytuje v Bratislave, v Malackách, v Pezinku a v Senci. Zabuchnuté dvere Bratislava a okolie – to už nebude žiadny problém. Nechajte si však na viditeľnom mieste kontakt.

Čítať viac
Komerčné článkyNezaradené

Hľadáte kancelárie v dobrej lokalite? Odpoveďou môže byť Galvaniho Business Center

Ak pre svoju firmu zháňate kancelárie mimo typického ruchu veľkomesta, ktorý býva príznačný najmä pre centrum, vyhovovať by vám mohli biznis priestory na Galvaniho ulici v Bratislave, kde vyrástol areál s niekoľkými administratívnymi budovami.

Širšie centrum ponúka veľa možností a desiatky prenájmov kancelárskych priestorov. Medzi nich jednoznačne patrí aj Galvaniho Business Center, komplex s niekoľkými administratívnymi budovami situovaný v nákupnej zóne Avion. Jej súčasťou sú objekty obchodného centra Shopping Park Avion, obchodného domu IKEA, Hornbach a KIKA. Ak sa povie Galvaniho Business Center, ide o skupinu kancelárskych budov v obchodnej zóne na Galvaniho ulici v Bratislave, pre ktoré sú príznačné mnohé benefity. Patria medzi ne aj otvárateľné okná a prístup 24/7.  V areáli, ktorý tvorí päť budov, sídlia najmä spoločnosti pôsobiace v oblasti informačných technológií, no medzi nájomníkov sa zaradili aj firmy, ktoré majú v portfóliu iné zameranie a môžete medzi ne patriť aj vy. Kancelárie na prenájom nájdete v mnohých prevedeniach a na rôzne veľkých plochách.

Prím hrá lokalita

Tá sa dá označiť za viac než strategickú – táto biznis zóna má ideálny prístup na diaľnicu D1, rovnako tak je vo vzdialenosti 2 km od objektu situované aj letisko M.R. Štefánika. V blízkom okolí sa nachádzajú nákupné centrá Avion, Ikea, Hornbach, KIKA a nákupné centrum Korzo. Lokalita je takisto výborne pokrytá mestskou hromadnou dopravou, čo ocenia nielen zamestnanci, ale aj prípadní klienti alebo obchodní partneri. Galvaniho Business Center zahŕňa administratívne projekty GBC I, GBC II, GBC III, GBC IV a GBC V. Objekty sa nachádzajú v blízkosti diaľničného obchvatu Bratislavy s možnosťou napojenia na diaľnicu smer Trnava, Žilina alebo Viedeň. Nemusíte viac do vyhľadávača zadávať kľúčové spojenie „prenájom Galvaniho“, rovno kliknite na adresu volnekancelarie.sk, kde nájdete denne aktualizované kancelárske priestory na prenájom. Galvaniho Business Center ponúka moderné kancelárie v rôznych výmerách, stačí sa informovať o ich dostupnosti. Vďaka dlhoročným špecialistom na trhu dostanete v rámci prenájmu kancelárií tie najlepšie možné podmienky. Informujte sa o možnostiach a voľných kanceláriách ešte dnes.

Čítať viac
Komerčné články

Založili ste si novú firemnú web stránku? Poradíme vám, ako zaujať, aby vám návštevnosť v budúcnosti len rástla

Povinnosťou každej firmy je mať vlastnú web stránku, ktorá by ich reprezentovala na internete. Ak uvažujete nad založením novej web stránky, urobte všetko pre to, aby váš web zaujal a aby návštevnosť web stránky v budúcnosti len rástla.

Atraktívny dizajn

Po otvorení web stránky väčšina ľudí pozerá hlavne na dizajn web stránky. Dizajn musí byť atraktívny, pútavý a zároveň vystihujúci vaše podnikanie.

Dajte si vytvoriť zaujímavý dizajn web stránky skúsenými grafikmi, ktorý vám na základe vašich požiadaviek vytvoria dizajn, ktorý bude korešpondovať s tým, čomu sa venujete, pretože práve to je veľmi dôležité. Dizajn web stránky musí jasne definovať čomu sa venujete.

Kvalitný obsah

Dôležité je tiež vytvoriť kvalitný obsah. Najmite si skúsených copywriterov, ktorí vám vytvoria kvalitný obsah k samotným produktom na e-shop, ale aj kvalitný obsah na klasickú firemnú web stránku. Ľudia, ktorí navštívia váš web, si práve z dostupných informácií o vás zistia potrebné informácie a ak text nie je kvalitný, zaujímavý, web stránku zatvoria.

Logo

Okrem samotného webdizajnu web stránky popracujte na vytvorení loga. To by sa malo riešiť pri tvorbe web stránky. Logo by malo byť podobne ako webdizajn vystihujúce, atraktívne, pútavé, aby malo úspech.

Ak ste si založili novú web stránku, musíte počítať s dlhšou dobou, kým vám návštevnosť stúpne a vy sa tak budete môcť tešiť z väčších ziskov. Keďže dnes žijeme v internetovej dobe, bolo by prakticky nemožné úspešne podnikať bez vlastnej web stránky. Ak chcete mať úspech, bez atraktívneho dizajnu, kvalitného obsahu a dobrého loga by sa vám to nepodarilo. Vyhľadajte si dobrú firmu, ktorá vám nielenže vytvorí novú web stránku, ale vám navrhne aj dizajn web stránky, logo a pripraví kvalitný obsah.

Čítať viac
Komerčné články

Vírivky, ktoré svojim výkonom a vzhľadom uspokoja potreby majiteľov

Sú súčasťou takmer každého wellnessu a takmer všetky wellness hotely ich majú vo svojich wellness centrách. Vírivky si čoraz častejšie ľudia kupujú aj domov. Chcú si vychutnávať relax v horúcej vode, nechať sa rozmaznávať masážnymi tryskami a zároveň sa chcú cítiť ako v luxusnom hotelovom zariadení.

Vybrať si kvalitné vírivky môže byť pre niekoho náročné, no my vám poradíme, ako si z ponuky víriviek vybrať vírivky, ktoré svojim výkonom a vzhľadom uspokoja potreby majiteľov.

Čo zohľadňovať pri výbere?

Pri výbere novej vírivky zohľadňujte predovšetkým toto: koľko ľudí bude vo vírivke relaxovať; kde bude umiestnená; aký tvar a materiál vnútornej strany chcete, aby mala vaša nová vírivka a samozrejme to, aké budú prevádzkové náklady danej vírivky.

Keď budete chcieť kvalitnejšie vírivky, musíte poznať odpovede na predchádzajúce otázky.

Pevné akrylátové vírivky

K najkvalitnejším vírivkám radíme hlavne pevné akrylátové vírivky. Jedná sa o typ, ktorý má viacvrstvovú akrylátovú vaňu, ktorý disponuje hydromasážnym systémom s inteligentným systémom ohrevu vody a parádnymi masážnymi tryskami. V ponuke pevných víriviek nájdete vírivky zapustené do zeme, alebo voľne stojace vírivky.

Ideálne, ak vírivky, ktoré si vyberiete, budú mať v cene termokryt, integrovanú ochranu proti zamrznutiu, či prehriatiu, kvalitné atraktívne obloženie, chrómové kryty trysiek, ale aj schody k vírivke vo farbe obloženia.

Výhodou pevných akrylátovych víriviek je hlavne jednoduchší prístup, veľká životnosť, lepšia filtrácia, viac dizajnových možností a hlavne možnosť využívať vírivky aj cez zimu.

Ak si chcete kúpiť naozaj kvalitnú vírivku, všímajte si aj objem vody a tým aj náklady na ohrev vody. Vyberajte si vírivky s veľkým množstvom masážnych trysiek, ktoré je možné kombinovať.

Vírivky ponúkajú priestor na relax, na oddych, na úplne vypnutie. Ak máte miesto na terase, či záhrade, zaobstarajte si vírivku. Bude to síce väčšia investícia, ale bude stáť za to.

Čítať viac
Komerčné články

Tipy, ako si vybrať dobrý toner do tlačiarne

Nájsť kvalitný toner do tlačiarne je čoraz náročnejšie. Obchodov, ktoré ponúkajú nové tonery, je čoraz viac a zorientovať sa v ponuke a vybrať naozaj tie najlepšie bude čoraz náročnejšie.

Ak si ale chcete vybrať dobrý toner do tlačiarne, čím by ste sa mali riadiť pri výbere nového toneru?

Laserové alebo atramentové tonery?

V prvom rade je dôležité zistiť, či máte doma laserovú tlačiareň, alebo atramentovú. Na základe toho budete kupovať buď laserové tonery, alebo atramentové tonery.

Zistiť si, aký typ tlačiarne máte nie je zložité a ak predsa len áno, nechajte si poradiť od niekoho, kto tomu rozumie.

Originálne tonery – kvalita sama o sebe

Ak si chcete vybrať dobré tonery do tlačiarne, odporúčame vám originálne tonery. Sú to najkvalitnejšie tonery ponúkané na slovenskom trhu. Musíte však počítať s tým, že tieto tonery sú zo všetkých tonerov najdrahšie. Za kvalitu sa však platiť musí a ak potrebujete vysokú kvalitu tlače, odporúčame vám práve tento typ tonerov.

Kompatibilné tonery – náhrada za originálne

Okrem originálnych tonerov nájdete v ponuke aj kompatibilné tonery. Sú to lacnejšie tonery a dokážu plnohodnotne nahradiť práve originálne tonery. Vyrábajú ich alternatívne firmy, pri ktorých nemusíte platiť aj za značku ako je to v prípade originálnych tonerov.

Sú zo všetkých tonerov najpredávanejšie, a to aj napriek tomu, že na trhu sú aj lacnejšie tonery ako sú kompatibilné. Sú to však tonery, ktoré nedosahujú takú kvalitu.

Repasované tonery

K najlacnejším a zároveň aj najmenej kvalitným tonerom radíme repasované tonery. Sú to tonery, ktoré sú zároveň aj šetrné k životnému prostrediu. Do pôvodných obalov bol vložený nový tonerový prášok a tým sa tonery stali opäť použiteľnými.

Je len na vás, ktorý typ tonerov si vyberiete. Ak si ale chcete vybrať dobrý toner, zvážte všetky možnosti a vyberte si ten, ktorý vám finančne a zároveň aj kvalitou bude najviac vyhovovať.

Čítať viac
1 2 3 12
Page 1 of 12