close
BiznisKomerčné články

Chcete začať podnikať? Urobte to jednoducho

Čo myslíte, je založenie vlastnej spoločnosti a začatie podnikania jednoduché? Že nie? Tak to ste na omyle a my vás o tom presvedčíme. Samozrejme, týka sa to tých, ktorí majú podnikateľský plán a už sa „len“ odhodlávajú k tomu, aby si založili vlastnú s.r.o. a začali podnikať.

Nechajte si vlastnú s.r.o. založiť

Najjednoduchšou cestou k vlastnej s.r.o. je nechať si ju založiť. Takéto sprostredkované zakladanie s.r.o. začína konzultáciou, na ktorej predostriete vaše požiadavky pre založenie spoločnosti a prípadne vám budú zodpovedané vaše otázky. Už samotný tento fakt, že si zakladanie s.r.o. budete môcť odkonzultovať s ľudmi skúsenými v tejto oblasti, je obrovskou výhodou.

Tou hlavnou výhodou však je, že so zakladaním vašej s.r.o. nebudete mať žiadne starosti. Všetko bude vybavené za vás, počnúc overením jedinečnosti vášho požadovaného obchodného mena, cez zabezpečenie potrebných dokumentov až po zaregistrovanie spoločnosti na obchodnom registri a daňovom úrade.

Celé to pritom trvá 2 – 3 týždne, počas ktorých sa budete môcť venovať ďalším prípravám na podnikanie. A určite budete mať čo robiť.

Aj potrebu sídla spoločnosti môžete vyriešite jednoducho

Poďme ešte k jednej konkrétnej požiadavke, ktorá sa týka zakladania s.r.o. Ide o potrebu sídla spoločnosti. Obchodný register totiž okrem iného skúma aj to, či má novozakladaná spoločnosť nejaké sídlo.

Nemusíte si však hneď predstavovať reálne kancelárske, či iné firemné priestory. Aj túto povinnosť môžete vyriešiť jednoducho. Ak vám povaha vášho podnikania umožňuje viesť firmu aj bez firemných priestorov, môžete si ako sídlo spoločnosti zapísať adresu vášho trvalého pobytu.

Alebo je tu ešte lepšie riešenie: virtuálna adresa. Za jej prenájom platíte len minimálnu čiastku a (na rozdiel od predchádzajúcej varianty) s virtuálnou adresou nemusíte miešať svoje súkromie s podnikaním. Nehovoriac o tom, že sídlo na lukratívnej virtuálnej adrese pôsobí na potenciálnych zákazníkov oveľa profesionálnejšie, ako keby máte v kolónke sídla spoločnosti uvedenú adresu nejakého rodinného domu, či bytu.

Zdroj obrázka:

Autor: tsyhun / Shutterstock.com