close
Auto & MotoKomerčné články

Na čo si dať pozor pri objednávaní náhradných dielov pre vaše auto?

Viac či menej časté kupovanie náhradných dielov k vlastneniu auta jednoducho patrí. A práve kúpe náhradných dielov na auto sa budeme teraz venovať. Podľa čoho je možné nájsť správny diel?

Vyhľadávanie podľa modelu auta nie je vždy presné

Najčastejší postup hľadania náhradných dielov na auto je postupovať podľa modelu auta. Začnete značkou, napríklad Škoda autodiely, následne zadáte ešte model auta, rok výroby a jeho motorizáciu. Potom stačí už len vybrať požadovanú súčiastku a objednať.

Môže sa však stať, že si na základe týchto údajov o vašom vozidle objednáte náhradný diel a nebude pasovať. To môže mať viacero príčin. Niekedy to je len nepozornosť kupujúceho, čo sa stáva hlavne pri stranových dieloch (svetlá, brzdové platničky,…). V takomto prípade si treba dávať pozor aj na správnu stranu montáže. Ľahko sa stane, že z nepozornosti objednáte opačný diel.

Niekedy to však môže byť spôsobené tým, že na váš model auta je viacero typov daného náhradného dielu. Rozdiely vtedy nevznikajú len na úrovni modelu, roku výroby, či motorizácie, ale vzniknúť môžu napríklad aj medzi rôznymi stupňami výbavy.

Čísla, ktoré pomôžu

Dá sa nejako zvýšiť šanca, že sa vám podarí objednať naozaj správne výfukové potrubie, či akýkoľvek iný náhradný diel pre vaše auto? Ale samozrejme, pomôcť vám v tomto prípade môže VIN číslo.

Vyhľadávať náhradné diely podľa VIN čísla vám však žiadny eshop priamo neumožní. Budete im musieť VIN číslo vášho vozidla poslať a oni to hľadanie urobia za vás. Neznie to príliš logicky, ale dôvodom sú autorské práva výrobcov na komerčné použitie. Takéto hľadanie je teda možné len na veľkoobchodnej báze.

Okrem VIN čísla vám môže pomôcť s hľadaním správneho náhradného dielu aj OE číslo z pôvodného dielu. A takto si môžete náhradné diely vyhľadávať aj vy. Len to OE číslo pôvodného dielu musíte poznať.

Zdroj obrázka:

Autor: Alexandr Kazharski / Shutterstock.com