close
LifestyleZdravie

5 tipov na podporu imunitného systému: Týchto sa určite držte!

Imunitný systém je u každého človeka veľmi špecifický. Práve preto by ste sa oňho mali aj dôkladne starať. V súčasnej dobe existuje viacero tipov, ktoré by vám s podporou obranyschopnosti organizmu mohli pomôcť. Preto vám prinášame niekoľko z nich, ktoré sú skutočne veľmi efektívne.

Na internete nájdete viacero tipov, ktoré slúžia na podporu imunitného systému. Nie všetky sú však tak účinné, ako sa o nich hovorí. Práve preto vám prinášame 5 efektívnych tipov, ktoré vám s podporou obranyschopnosti organizmu zaručene pomôžu.

Výživové doplnky

Výborným riešením na podporu imunitného systému sú výživové doplnky. Také, ktoré sú priamo určené na podporu imunitného systému. Skvelým riešením je napríklad produkt s názvom Reishi od výrobcu Naturvita. Tento prípravok je skombinovaný aj s vitamínom C, ktorý slúži na podporu obranyschopnosti organizmu.

Jedzte zdravo

Nie nadarmo sa hovorí, že jesť zdravo sa oplatí. Preto by ste mali konzumovať čo najvýživnejšie jedlá, ktoré sú plné vitamínov, minerálov a živín. Vyhýbajte sa mastným a ťažkým jedlám.

Hýbte sa pravidelne

Každý deň by ste mali ísť aspoň na prechádzku do prírody. Hýbať by ste sa pre posilnenie imunitného systému mali pravidelne. Nájdite si fyzickú aktivitu, ktorá vás baví. Môže ísť o plávanie, bicyklovanie alebo beh. Tieto športy sú pre posilnenie imunity najlepšie.

Lekárske prehliadky

Určite by ste nemali podceniť ani lekárske prehliadky. Lekár vám môže vždy odobrať preventívne krv a vďaka výsledkom tak môžete zistiť, či je vaše zdravie v poriadku. Preto sa snažte o nepodcenenie preventívnych prehliadok.

Psychická pohoda

V neposlednom rade je pre posilnenie imunity dôležitá psychická pohoda. Vyskúšajte preto meditačné a relaxačné cvičenia, ktoré vám k dosiahnutiu vytúženej pohody pomôžu. Vykonávajte ich ideálne pravidelne.