close
BiznisKomerčné články

Ako začať investovať na vysokej škole?

Ste študentom vysokej školy a rozmýšľate nad tým, ako by ste mohli zlepšiť svoju finančnú situáciu? Popri štúdiu pravdepodobne nemáte čas na veľké brigády, preto môže byť dobrým riešením práve investovanie. Prostredníctvom neho dokážete zarábať peniaze aj keď spíte!

Samozrejme, na to, aby ste s vaším investovaním zaznamenali úspech, je potrebné voliť správne investičné nástroje. Za svoje peniaze si môžete kúpiť kryptomeny, akcie, podiely v ETF fondoch, prípadne dlhopisy. Ktoré riešenie však bude najlepšie pre vás?

Koľko času chcete venovať investovaniu?

Pokiaľ radi sledujete vývoj grafov a dianie na trhoch, zaujímavým riešením môže byť investovanie do kryptomien alebo menových párov. Pokiaľ dokážete rýchlo odhadnúť dobrú príležitosť, v krátkej dobe môžete zarobiť stovky či tisícky eur.

Naopak, ak chcete investovať pasívne, aby ste sa o nič nemuseli starať, odporúčame investovanie do ETF fondov, prípadne dividendových akcií. Viac informácií nájdete tu.

Kedy kúpiť a kedy predať?

Pri investovaní je základom odhadnúť, kedy je najlepšie danú kryptomenu, akciu či iný investičný nástroj kúpiť a kedy predať. V tom vám veľmi dobre pomôže internet. V dnešnej dobe máte okamžitý prístup k rozličným edukačným videám, článkom či skupinám investorov, v ktorých sa dozviete cenné aktuálne informácie. Pomôcť vám môžu aj investičné akadémie brokerov – tu nájdete ďalšie informácie.

Účet u online brokera

Keď sa rozhodnete, do čoho vlastne chcete investovať a zozbierate si nejaké základné informácie, prichádza rad na samotnú kúpu daného investičného nástroja. Otvorte si účet u online brokera. Je to rýchle a jednoduché. Následne si na tento účet pošlete peniaze, za ktoré si viete sami jednoducho kupovať kryptomeny, akcie či iné investičné nástroje. Súčasťou profilu na portáli brokera sú aj podrobné grafy s analytickými funkciami, ktoré vám pomôžu pri výbere správnej investície.