close
Komerčné článkyTechnika

Ďalekohľady dostanú vaše deti do prírody

Nedarí sa vám vaše deti presvedčiť, aby šli von? Odmietajú aj rodinné výlety do prírody? Riešenie je často jednoduché. Vybavte ich do prírody zaujímavými pomôckami. Takou je predovšetkým ďalekohľad.

Deti doslova zasypávame rôznymi hračkami nevalnej kvality, či takými, ktoré ich nebudú baviť dlhodobo. Chcete, aby vaše dieťa chodilo von a našlo si svoje záujmy? Vybavte ho ako výskumníka. Kúpte mu ďalekohľad, lupu, zápisník na zaznamenávanie jeho zážitkov, ktoré pri vonkajších aktivitách zažije. Začne to byť vaše dieťa, ktorá vás bude ťahať von.

Ďalekohľad pre každého člena rodiny

Moderné ďalekohľady toho hodne dokážu. Parádne vybavený super ďalekohľad však býva ťažký a rozmerovo neskladný. V rodine byť môže, ale stačí jeden. Viac si užijete menšie a predovšetkým ľahké modely. Taký nebudete mať problém zavesiť si na krk pri krátkych prechádzkach, či si ho zabaliť do batohu na väčšie výlety. Aby ste si však ďalekohľad užili, je lepšie, ak ho má každý člen výpravy. Len tak vám naozaj nič neutečie.

Ako si vybrať ďalekohľad?

Ďalekohľady sa predávajú ako monokulárne a bikulárne. Turistické ďalekohľady, prípadne tie poľovnícke, ktoré sa hodia taktiež na túlanie sa prírodou, sú bikulárne. Malému dobrodruhovi by sa určite páčil ďalekohľad s nočným videním, ale táto „hračka“ je finančne náročná. Klasické malé vreckové ďalekohľady určite postačia. Okrem špeciálnych ďalekohľadov s nočným videním existujú aj ďalekohľady s diaľkomerom. Aj tie sú však drahé. Špeciálnu kategóriu tvoria monokulárne pozorovacie ďalekohľady.

Užite si prírodu ako na dlani

Vydať sa do prírody len s mobilom, to je nuda. Vybavte sa ďalekohľadom, lupou, tužkou a notesom, do ktorého si po ceste zaznamenáte rôzne zaujímavosti. Skúste ísť podľa klasickej papierovej mapy s buzolou. Nie, nie je to archaické, je to zábavné. A rozhodne si pribaľte ďalekohľad. Kvalitné ďalekohľady ponúka outdoorový e-shop Roy.sk.