close
Komerčné článkyTechnika

Prečo je betónová žumpa lepšia ako plastová žumpa?

Betónová žumpa je skvelým riešením pre Váš domov, pretože je vyrobená s ohľadom na odolnosť. Betónové žumpy sú mimoriadne odolné a obstoja v skúške času. Ľahko sa tiež inštalujú a udržiavajú. Plastové žumpy sa môžu na prvý pohľad zdať ako atraktívna alternatíva, ale v odolnosti a životnosti nemôžu konkurovať betónu. V tomto sprievodcovi Vám vysvetlíme, prečo sú betónové žumpy vo všetkých smeroch lepšie ako plastové!

Betónové žumpy sú stabilnejšie, pevnejšie a odolnejšie

Vyplýva to z faktu, že je betón silnejšou látkou ako plast. Betón je vyrobený z cementu, piesku, vody a štrku alebo drveného kameňa, zatiaľ čo plast je vyrobený z polyetyléntereftalátu (PET). Hlavný rozdiel je v tom, že betón sa časom pri vystavení vplyvom živlov nerozpadne, zatiaľ čo plast áno. To znamená, že hoci oba typy nádrží môžu byť použité na rôznych miestach, betónové nádrže sú vhodnejšie na miesta, v ktorých budú vystavené prírodným živlom.

Betónové žumpy sú odolné voči zmenám tlaku a nepriaznivým poveternostným podmienkam

Dôležitým dôvodom, prečo sú betónové žumpy Kamal lepšie ako plastové žumpy, je ich odolnosť voči zmenám tlaku a zlým poveternostným podmienkam. Betónové žumpy dokážu odolať intenzívnym zmenám tlaku, ako sú napríklad prudké dažde alebo topiaci sa sneh, bez toho, aby praskli alebo sa zlomili. Plastové žumpy nie sú také pevné, takže sa za rovnakých okolností rozbijú.

Ďalším dôvodom, prečo sú betónové žumpy lepšie ako plastové žumpy je, že vydržia dlhšie ako plastové žumpy. Plastové žumpy sa opotrebúvajú rýchlejšie ako betónové, pretože sú vystavené slnečnému žiareniu, čo spôsobuje ich rýchlejší rozpad ako v prípade ich betónových náprotivkov.

Betónové žumpy sú veľmi bezpečné

Betónové žumpy sú veľmi bezpečné. Sú odolné voči korózii, nehrdzavejú a ani s časom sa nezničia. Vďaka tomu sú ideálne na použitie v domácnostiach, kde ich možno používať desiatky rokov, kým ich bude potrebné vymeniť. Betón má tiež dodatočnú výhodu v tom, že sa dá ľahko opraviť, ak sa rozbije alebo praskne, čo v prípade väčšiny plastov nie je možné.

Betón je tiež lepším izolátorom ako plast. To znamená, že udrží vodu teplejšiu v chladnom období a chladnejšiu v horúcom období, takže sa nemusíte báť, že by teplota vody časom príliš kolísala. To môže pomôcť predĺžiť životnosť Vášho septického systému tým, že zabráni prehriatiu v letných mesiacoch alebo zamrznutiu v zimných mesiacoch.

Betónové žumpy sú šetrné k životnému prostrediu

Betónové žumpy Kamal sú vyrobené z prírodných, recyklovateľných materiálov, ktoré umožňujú prirodzený rozklad nádrže, keď je čas ju vymeniť. Na výrobu a údržbu nevyžadujú žiadne toxické chemikálie a pri ich konštrukcii nie je používaný žiadny druh syntetického materiálu ani produkty na báze ropy.

Plastové septiky na druhej strane používajú rôzne plastové komponenty a lepidlá, ktoré nie sú biologicky odbúrateľné ani obnoviteľné. Po použití sa nerozložia, čo znamená, že sa musia recyklovať alebo poslať na skládku, kde budú stáť stovky rokov, kým sa konečne rozložia na menšie kúsky, ktoré sa dajú znova použiť.

Majú betónové žumpy nejaké nevýhody?

Betónové žumpy majú určité nevýhody. Po prvé, betón je oveľa drahší materiál ako plast, takže za betónovú žumpu vopred zaplatíte viac. Navyše betónové žumpy môžu byť náročné na inštaláciu a údržbu, pretože sú ťažké a ťažko sa s nimi manévruje. Nakoniec, ak žijete v oblasti, kde často dochádza k zamŕzaniu alebo rozmrazovaniu, môžete mať problém udržať betónovú nádrž neporušenú, pretože sa rozširuje a zmršťuje v dôsledku zmien teploty.

foto: freepik.com