close
Komerčné článkyTechnika

Nadriete sa v záhrade? Uľahčite si to s elektrickými pomocníkmi

Zabudnite pri kosení na káble, či zásoby benzínu

Keď sa povie starostlivosť o záhradu ako prvé si väčšinou ľudia predstavia kosenie trávnika. Áno, je to jedna z pravidelných činností, ktorej sa pri bývaní v rodinnom dome nevyhnete. Ak si však kúpite správnu kosačku, bude táto povinnosť hračkou.

A aká je to správna kosačka? V prípade, že budete kosiť len relatívne menšiu plochu (čo sa týka väčšiny pozemkov), ideálne bude poobzerať sa po moderných aku kosačkách. Načo predsa za sebou ťahať kábel? A benzínová kosačka by vám na menšiu plochu bola zbytočná.

Trávnik však netreba len kosiť, ale musí byť aj dobre zavlažovaný. Aj keď máme zatiaľ celkom sychravú jeseň, nie je také počasie predsa celý rok a ešte určite máte v pamäti letné horúčavy. Ak si chcete zavlažovanie trávnika uľahčiť, môžete si zaobstarať elektrické čerpadlo, ktoré môže čerpať vodu zo suda alebo z nádrže a pripojiť naň zavlažovací systém.

Aj pri nožniciach, či skrutkovači siahnite po elektrickej verzii

Pestujete na svojom pozemku živý plot, či rôzne okrasné kríky, alebo stromy? V takom prípade ich musíte ošetrovať, čiže oriezať, preriezať a podobne. Aby táto činnosť bola čo najefektívnejšia a dosahovali ste pri nej najlepšie výsledky, zaobstarajte si elektrické nožnice.

Na záver spomenieme ešte jedny nástroje, ktoré síce nie sú vyložene určené na použite v záhrade, ale svojou všestrannosťou nájdu využitie prakticky všade. Ide o elektrické skrutkovače, vďaka ktorým si výrazne uľahčíte väčšie množstvo práce.

Zdroj obrázka:

Autor: BOKEH STOCK / Shutterstock.com