close
Komerčné články

Ranné rituály, ktoré vám uľahčia prípravu do práce

Pracovné rána sú vždy najhoršie. Ako každý deň, nechce sa nám vstávať a najradšej by sme ešte ostali v posteli a ležali v nej ešte pár hodín.

Ak sú pracovné rána pre vás náročné na prípravu, držte sa týchto ranných rituálov.

Pripravte si zdravé raňajky

Väčšina ľudí ráno neraňajkuje a to je veľký problém. Raňajky sú považované za jedno z hlavných jedál. Dodávajú nám energiu na celé dopoludnie. Častejšie si ráno pripravujeme dobrú kávu, ktorá nás nakopne. Dobrá káva nie je zlá, ale odporúča sa piť aspoň hodinu po raňajkách. Ak máte tráviace ťažkosti, o to viac by ste mali myslieť na prípravu zdravých raňajok.

Na raňajky odporúčame kvalitné pečivo, maslo a kvalitnú šunku. Ďalej odporúčame ovsené kaše, ktoré si môžete ozdobiť čerstvým sezónnym ovocím.

Aj keď vám ráno nechutí, vždy zjedzte aspoň trošku, aby ste do práce nešli so škvŕkajúcim bruchom.

Nachystajte si oblečenie a veci do práce večer

Aby ste sa vyhli zbytočnému naháňaniu ráno, odporúčame vám oblečenie si nachystať vždy večer. Keď budete mať oblečenie nachystané na kôpke, nemusíte tak ráno stáť pred šatníkom a hľadať vhodný outfit. Na internete si stačí pozrieť počasie a budete tak vedieť svoj outfit prispôsobiť počasiu. Zatiaľ čo sa vám bude robiť káva vo vašom výkonnom kávovari, vy si stihnete spraviť make-up, osprchovať sa, alebo umyť vlasy.

Čo sa týka pracovných vecí, tie si nachystajte tiež ešte večer. Ráno neodporúčame zapínať emailové schránky, ani sociálne siete. Zbytočne sa tak znervóznite, rozptýlite a už z rána budete vyčerpaní.

Ak vám niekto píše, nemusíte mu hneď ráno po prebudení odpisovať. Aby ste si uľahčili prípravu do práce, mali by ste v prvom rade pripravovať chutné raňajky, doplniť tekutiny, popracovať na vizáži a ak vám ostane aj čas, trošku si zacvičiť. Cvičenie však praktizujte ešte pred líčením a sprchovaním.

Tags : kávazdravie