close
Komerčné články

Čo by ste mali vedieť predtým, ako sa objednáte na urológiu?

Zdravotné problémy s pribúdajúcim vekom pribúdajú a musíme sa zmieriť s tým, že čím sme starší, tým častejšie sa nevyhneme návšteve nemocnice.

Ak vás ale obvodný lekár pošle na urológiu, čo všetko by ste mali vedieť predtým, ako sa objednáte na urológiu?

Aké problémy liečia na urológii?

Urologická ambulancia, čiže urológia, je oddelenie, kde prevažne chodievajú muži, ale sem-tam sa stane, že sa na urológiu objednajú aj ženy. Ak si potrebujete rezervovať termín na urológii, informujte sa u známych, či nepoznajú konkrétneho urológa, alebo urologickú ambulanciu.

Urológ sa zaoberá diagnostikou a liečbou ochorení močového ústrojenstva a mužských pohlavných orgánov a práve preto nájdete v čakárniach pred urologickými ambulanciami hlavne mužov.

Ženy chodievajú k urológovi najmä kvôli úniku moču, zápalom močového mechúra, či s bolesťami v oblasti dolného chrbta.

Čo všetko budete musieť absolvovať?

V prvom rade budete musieť absolvovať prvé vyšetrenie, kde sa lekár oboznámi s vašimi problémami a skonzultuje s vami váš zdravotný stav. Keď si to váš zdravotný stav bude vyžadovať, spraví vám sonografické vyšetrenie, odoberie vzorku ejakulátu, odoberie moč, či spraví odber krvi. Podľa výsledkov lekár navrhne ďalšie riešenie. Nemusíte mať obavy z vyšetrení. Lekár vám podrobne vysvetlí, čo všetko je potrebné absolvovať, aby sa zlepšil váš stav.

Ak sa ale plánujete objednať na vazektómiu, musíte podstúpiť všetky potrebné vyšetrenia, ktoré vám stanoví urológ. Bez týchto vyšetrení zákrok nebudete môcť absolvovať.

Aké najčastejšie urologické problémy rieši urológ? Jedná sa väčšinou o hrčky na semenníkoch, urologické zápaly, ochorenia prostaty, ale aj predzákrové vyšetrenia, ktoré je potrebné realizovať pred vazektómiou a obriezkou. Nezabúdajte ale, že je potrebné chodievať na preventívne vyšetrenia, aby ste sa vyhli v budúcnosti ďalším problémom.

Tags : zdravie