close
Komerčné články

Čo by sme mali vedieť o DPF filtroch?

Automobilový priemysel výrazne zhoršuje kvalitu životného prostredia a bolo len otázkou času, kedy sa budú podnikať opatrenia, aby automobily neničili kvalitu životného prostredia tak, ako ničia. Veľkým problémom sú hlavne dieselové autá, ktoré výrazne zhoršujú kvalitu ovzdušia najmä v mestách. Dieselové autá sú dokonca v niektorých centrách miest zakázané.

Veľkou pomôckou je ale DPF filter. Čo by sme o nich mali vedieť?

Definícia DPF filtra

Ak vôbec nemáte tušenie, čo je to DPF filter, predstavte si ho ako zariadenie, ktorého hlavnou úlohou je filtrovať pevné častice z výfukových plynov dieselových, resp. vznetových motorov. Jedná sa o zariadenie, ktorého znehodnotenie by mohlo znehodnotiť aj auto, no zároveň je veľmi dôležitým zariadením, ktoré pomáha zvyšovať kvalitu vzduchu, ktorý všetci dýchame.

DPF filter môžete nájsť aj pod názvom FAP filter a filter pevných častíc.

Čistenie DPF filtra

Keďže sa jedná o zariadenie, ktorého úlohou je zachytávať výfukové plyny, je pochopiteľné, že z času na čas bude potrebné tento filter aj vyčistiť od usadenín. Čistenie DPF filtra musí realizovať firma, ktorá sa na to špecializuje. V žiadnom prípade by si majitelia automobilov, ktorí majú v aute DPF filter, nemali tento filter čistiť sami.

Čistenie DPF filtra sa môže realizovať viacerými spôsobmi, avšak vždy sa musí realizovať jedine za prítomnosti osoby, ktorej tematika čistenia DPF nie je cudzia.

Čistenie prebieha po odjazdení určitého množstva kilometrov. Závisieť to ale bude aj od štýle jazdy, čiže od toho, či častejšie jazdíte krátke trasy, alebo dlhšie mimo mesto.

Zistiť cenu filtra pevných častíc nie je zložité. Na internete nájdete viacero predajní, ktoré predávajú nové DPF filtre.

DPF filtre sú dokonca certifikované, čím potvrdzujú vysokú kvalitu, ktorú tomuto prístroju nemôže nikto odoprieť.

Ak máte staršie dieselové auto, dajte si do auta namontovať kvalitný DPF filter a chráňte životné prostredie.