close
Komerčné články

Dokonalá pleť vyžaduje nepretržitú starostlivosť

Každá žena chce byť krásna a veľmi dobre si uvedomuje, že to dosiahne jedine správnou starostlivosťou o pleť a vlasy. To, ako vyzerá naša pleť, výrazne ovplyvňuje nielen samotná starostlivosť o ňu, ale aj potraviny, ktoré konzumujeme.

Dokonalá pleť si vyžaduje nepretržitú starostlivosť.

Hydratácia

Ak chcete, aby pleť vyzerala zdravo a sviežo, je potrebné ju pravidelne hydratovať. Obzvlášť v zime stráca pokožka vodu a extrémne sa vysušuje. Práve na tvári sa začínajú objavovať prvé vrásky a pleť nebude vyzerať zdravo a sviežo.

Čo sa týka výberu hydratačných krémov na tvár, odporúčame vám zamerať sa hlavne na prírodné značky kozmetiky. BIO krémy na tvár dokážu zabrániť vzniku vrások a hlavne pokožku dostatočne hydratujú, takže vaša pleť bude zdravá, svieža. Dokonca aj na Slovensku pribúdajú značky, ktoré predávajú prírodnú kozmetiku.

Ak chcete, aby bola pleť hydratovaná, používajte krém z prírodnej kozmetiky určený pre váš typ pleti. Nezabúdajte používať aj hydratačné masky, či za studena lisované organické oleje.

Nezabúdajte krémovať pokožku na celom tele. Špeciálne sa venujte pokožke na tvári, rukách, či chodidlách.

Ekzémy

Atopický ekzém, seboroická dermatitída a mnoho ďalšieho trápi čoraz viac ľudí. Ekzémy už netrápia len maličké detičky po narodení, ale aj dospelých jedincov. Výrazný vplyv na rozšírenie ekzémov má nekvalitné kozmetika (používanie škodlivých látok na výrobu kozmetiky).

Ak sa chcete vyhnúť ekzémom a aj nechtovej mykóze, pravidelne sa umývajte, používajte kvalitné oblečenie, ktoré nedráždi pokožku a hlavne používajte kozmetiku, ktorá je označená ako prírodná, čiže BIO.

Dokonalá pleť vyžaduje nepretržitú starostlivosť. Hydratujte pokožku, používajte kvalitnú kozmetiku a hlavne zvoľte správny postup pri liečbe ekzémov.

Ženy by nemali zabúdať ani na pravidelné odličovanie a čistenie pleti micelárnou vodou.

Tags : krásazdravie