close
Komerčné články

Doprajte si oddych v slovenskej prírode

Každý z nás občas potrebuje uniknúť zo stereotypu a potrebuje si oddýchnuť od všetkých povinností. Niektorí ľudia cestujú za oddychom za hranice, pretože si myslia, že u nás nie je čo pozerať. Pozitívnou správou ale je, že v uplynulom roku dovolenkovalo viac Slovákov práve doma.

Ak hľadáte ideálne miesto na oddych, doprajte si oddych práve v slovenskej prírode.

Chaty a horské hotely

Vo viacerých horských lokalitách nájdete pekné hotely, ale aj chaty. K známych chatovým oblastiam patrí hlavne Podbanské. Tatry však nie sú jedinou horskou lokalitou, kde by ste si mohli oddýchnuť. Krásne prostredie nájdete aj vo Veľkej Fatre, kde dokonca prenajímajú chatu na víkend. Rezerváciu chát ale riešte v predstihu, aj keď sa jedná o chaty mimo Tatier. Najmä rodiny s malými deťmi vyhľadávajú útulne zariadené chaty s dobrou prístupovou cestou v krásnej prírode.

Spoznávajte národné pamiatky

Slovensko je krajina s veľkým množstvom krásnych hradov a zámkov, no hrady a zámky nie sú všetko. Ak si chcete dopriať oddych v prírode, vyhľadávajte také lokality, kde môžete spoznávať aj iné národné pamiatky, napríklad múzeá, či prírodné pamiatky. Na Slovensku máme dokonca viaceré múzeá v prírode. Spomenúť môžeme Múzeum Liptovskej dediny v Pribyline, Múzeum oravskej dediny v Zuberci, Archeoskanzen Havránok, či napríklad Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke.

Odporúčame vám navštíviť obec Vlkolínec a obec Čičmany, kde nájdete krásne historické domčeky, ktoré by mal každý Slovák vidieť aspoň raz za život.

Tieto lokality sú v blízkosti našich hôr, preto ak chcete ísť na pobyt, vyberte si niektorú z týchto lokalít, kde je nielen krásna príroda, ale ale aj krásne národné pamiatky.

Pri plánovaní prechádzok, resp. turistiky v našej prírode sledujte počasie a nepodceňujte hlavne svoje sily. Vždy vyberajte také lokality, kde sú v okolí aj nejaké zaujímavosti. Program by ste mali robiť najmä vtedy, ak beriete so sebou aj deti.