close
Postarajte sa o svoju pokožku
Postarajte sa o svoju pokožku

S klesajúcimi teplotami sa aj naša pokožka začína prispôsobovať tomuto obdobiu. Ak chceme, aby v letnom období žiarila, ku starostlivosti o ňu musíme v zime dbať o niečo viac. Odstránenie bradavíc či hydratačné masky to všetko patrí k zime a o tom sa dočítate v tomto článku.

Čo dopriať pokožke v zimnom období

  • Zabezpečte prísun vitamínov. Na obnovu kožných buniek sa odporúča vitamín A, B, C a E. S vitamínom A a B sa vám budú lepšie hojiť drobné ranky a jazvy, vitamín C dodáva pokožke pružnosť a vitamín E je výborný na boj proti škvrnám od slnka.
  • Vyspite sa do krásy. Krátke dni doslova nútia ísť do postele skôr. Okrem prísunu energie sa naše kožné bunky regenerujú práve počas spánku. Jeho nedostatok nepriaznivo vplýva na funkciu v kolagéne v našej pokožke.
  • Naplánujte si drobné kozmetické zákroky. Zima je vhodným obdobím na odstránenie znamienok, pokožka nie je dráždená slnečným žiarením, preto sa ranky lepšie hoja. S prísunom vitamínu A a B to pôjde ešte rýchlejšie.
  • Hydratuje pokožku výdatnejšie. Skúste sa pohrať s domácimi maskami a uvidíte, že kozmetika nemusí stať veľa peňazí. Odporúčame citrónovú šťavu, avokádo či ovsené vločky. Vaša pokožka bude pevnejšia a pružnejšia. Pri krémoch na zimné obdobie sú vhodné tie s prídavkom esenciálnych olejov.

Čomu sa v zime vyhnúť

  • Horúci kúpeľ. Myšlienka horúcej vane znie v chladnom počasí ako dobrý nápad, s teplotou vody by sme to nemali preháňať. Zbytočne vysušujeme pokožku.
  • Pílingy. Najmä ak máte v zime suchšiu pokožku. Čítajte príbalové letáky alebo štítky na kozmetike a vyhnite sa kozmetike obsahujúcej alkohol.
  • Vlhkosť. Najmä pri aktívnom trávení voľného času sú mokré rukavice či ponožky veľkým nepriateľom pokožky.

Každé ročné obdobie má svoje čaro a hoci na prvý pohľad zima nemusí byť tým obľúbeným, na regeneráciu pokožky je tým pravým obdobím v roku.

Tags : odstránenie bradavícvitamínyzdravie

Leave a Response