close
Komerčné články

Tipy a triky ako prekonať strach zo šoférovania

Šoférovanie je dnes veľmi potrebná vec a vedia to aj rodičia mladých ľudí. V autoškolách pribúda počet mladých ľudí, ktorí tesne pred dovŕšením dospelosti sa prihlásia na kurz autoškoly.

Ak ale vodičský preukaz vlastníte už dlhšie, ale zo šoférovania máte strach, čím skôr tento strach prekonáte, tým lepšie pre vás. Poradíme vám ako sa tohto strachu zbaviť a motivovať sa k šoférovaniu.

Šoférovanie vám uľahčí život

Ak sa bojíte sadnúť si za volant a kurz autoškoly ste absolvovali už dávnejšie, spomeňte si na to, aké to je keď idete s partnerom/ partnerkou/ rodičmi autom. Auto výrazne uľahčuje život a pomáha nám rýchlejšie sa prepraviť z miesta A na miesto B.

Ak vás nedokáže nič iné motivovať, tak práve možnosť dostať sa z jedného miesta na druhé miesto oveľa rýchlejšie vás bude dostatočne motivovať.

Vyskúšajte kondičné jazdy

Keď dlhšie nejazdíte, niektoré zručnosti zabudnete. Pre tých, ktorí dlhšie nešoférovali, sú vhodné práve kondičné jazdy. Kondičné jazdy ponúkajú práve autoškoly, ktoré tým, ktorí už majú vodičský preukaz, ale nejazdia, ponúkajú možnosť naučiť sa opäť šoférovať. Na kondičných jazdách sa inštruktor autoškoly bude venovať len vám. Pomôže vám s tým, čo vám nejde a opraví vás, keď to bude potrebné.

Skúste jazdy s niekým, komu dôverujete

Za kondičné jazdy si budete musieť zaplatiť. Ak sa vám ale platiť nechce a myslíte si, že nie je potrebný dohľad inštruktora autoškoly, môžete skúsiť jazdiť s niekým, komu dôverujete, kto má dostatočné skúsenosti so šoférovaním.

Skúste jazdiť v čase, kedy nie je na ceste veľa áut a hlavne po tých trasách, ktoré nie sú preplnené a náročné. Na začiatok vám to bude stačiť. Keď už toto bude zvládať, môžete ísť na cesty aj za väčšej premávky. Je potrebné sa naučiť jazdiť aj po prázdnejších cestách a aj po plnších.

Skôr, ako vyrazíte na cesty, nacvičte si na parkovisku cúvanie, rozbiehanie a parkovanie (najmä pozdĺžne parkovanie).