close
Komerčné články

Preprava tovaru ako základ úspechu: Vyberte si najvhodnejší spôsob prepravy

Každý podnikateľský subjekt už pri zakladaní spoločnosti musí myslieť nielen na vybavenie výrobných hál, skladových priestorov, kancelárskych priestorov, ale aj na výber firmy, ktorá bude zabezpečovať prepravu tovaru. Preprava tovaru je veľmi dôležitá súčasť skladačky, bez ktorej by žiadna firma nemala šancu naďalej napredovať.

Vyberte si najvhodnejší spôsob prepravy a urobte všetko pre to, aby ste nielen vy, ale najmä zákazníci boli spokojní s prepravou tovarov.

Čo chcete prepravovať?

Aby sa vám podarilo vybrať vhodný spôsob prepravy, musíte vedieť, čo všetko chcete a plánujete prepravovať. Iný spôsob prepravy budete vyberať na rozvážanie šperkov, iný zase na rozvážanie nábytku, automobilových súčiastok, alebo napríklad dreva.

Medzinárodná a vnútroštátna preprava

Pri výbere firmy, ktorá zabezpečuje logistiku, prepravu tovaru, zvažujte aj to, či tovar plánujete vyvážať do zahraničia, alebo len po Slovensku. Na základe toho sa rozhodnete buď pre medzinárodnú, alebo pre vnútroštátnu prepravu.

Najobľúbenejším spôsobom prepravy zatiaľ stále ostáva kamiónová preprava, aj keď jej na chrbát dýcha práve letecká preprava. Tá je však nevhodná pre tých, ktorí sa zameriavajú na vnútroštátnu prepravu tovaru.

Letecká preprava

Letecká preprava sa stáva zo všetkých spôsobov prepravy najbezpečnejšia a najrýchlejšia a práve z tohto dôvodu ju využíva čoraz viac firiem. Výhodou je, že sprístupňuje vzdialené trhy a zároveň umožňuje prepravovať aj tovar, ktorý sa rýchlo kazí. Práve pri takomto tovare zohráva dôležitú úlohu čas. Dokonca umožňuje prepravu živých zvierat, ktoré sa tak podstatne rýchlejšie dostanú na vopred určené miesto.

Hlavným cieľom logistiky je, aby sa tovar dostal na požadované miesto včas a bez poškodenia. Ak chcete mať 100% istotu, že tovar bude dovezený na miesto určenia nepoškodený a včas, odporúčame vám zo všetkých spôsobov prepravy uprednostňovať práve leteckú prepravu.