close
Komerčné články

Prečo by si začínajúci podnikatelia mali vyberať ready made spoločnosti a virtuálne sídla?

Možnosť viesť si vlastnú spoločnosť sám a nikomu sa nezodpovedať je pre mnohých ľudí, ktoré prejavili záujem o podnikanie, lákavé. Ak uvažujete nad tým, že by ste si aj vy založili vlastnú spoločnosť a začali podnikať v tom, čo vás baví, zamerajte sa na ready made spoločnosti a virtuálne sídla. Prečo by sa ale podnikatelia mali zaujímať o ready made spoločnosť a virtuálne sídlo?

Ready made spoločnosť

Ready made spoločnosti sú spoločnosti, ktoré boli vopred založené, aby boli pripravené na ďalší odpredaj. Sú to spoločnosti, ktoré v priebehu pár hodín umožnia ľuďom, ktorí chcú podnikať, dostať sa k firme. Nemusia tak čakať na vybavenie potrebných dokumentov, ale stačí si kúpiť ready made spoločnosti. Stačí prepísať mno konateľa na vaše a behom pár hodín môžete začať podnikať. Práve kvôli rýchlosti by mali začínajúci podnikatelia uprednostňovať ready made spoločnosti.

Sú bez akejkoľvek obchodnej histórie a nemajú žiadne záväzky, či pohľadávky. Majú splatené základné imanie a sú zapísaní v OR, Živnostenskom registri a sú zaregistrované aj na Daňovom úrade.

Virtuálne sídlo

Viacerí začínajúci podnikatelia nemajú peniaze nazvyš, aby si mohli dovoliť kúpiť vlastné kancelárske priestory. Navyše aj nájom v krajských mestách je extrémne vysoký a začínajúceho podnikateľa by tieto sumy mohli zruinovať.

Ak si ale vyberú lukratívne virtuálne sídlo, nemusia sa báť, že by ich to finančne zruinovalo. Každý začínajúci podnikateľský subjekt potrebuje sídlo spoločnosti a práve virtuálne sídlo mu ho môže poskytnúť. Jedná sa o službu, ktorú ponúkajú firmy vlastniace dané priestory na danej adrese. Za určitú sumu vám poskytnú sídlo firmy na danej lukratívnej adrese a vy sa tak vyhnete nielen plateniu vysokého nájmu za kancelárske priestory, ale aj získate lukratívnu adresu pre vašu novú firmu. Virtuálne sídlo vám pomôže dostať sa do povedomia zákazníkov a vďaka nemu si vás zákazníci ľahšie zapamätajú.