close
Komerčné články

Plánujete začať s podnikaním? Uľahčite si zakladanie firmy

Viaceré začínajúce podnikateľské subjekty si veľmi dobre uvedomujú, že získať zákazníkov je veľmi náročné. Vyžaduje si to mesiace príprav, vzdelávania.

Ak vás podnikanie zlákalo a uvažujete, že by ste si založili vlastnú firmu, ktorú by ste viedli a nemuseli ste sa nikomu zodpovedať, poradíme vám, ako si uľahčiť zakladanie firmy.

Zverte sa do rúk firmám, ktoré sa na to špecializujú

Pre úspešné zakladanie spoločnosti je potrebné poznať legislatívu. Založiť si firmu a nevedieť, ako postupovať, aké sú povinnosti nových podnikateľov a kde všade ísť, aby zakladanie novej spoločnosti prebehlo úspešne, by bolo zbytočné mrhanie času a peňazí.

Zverte sa do rúk firmám, ktoré sa na toto špecializujú. Vedia vám založiť novú firmu bez toho, aby niečo pokazili, alebo nebodaj niečo zabudli. Jednou z takýchto spoločností je spoločnosť Online Invest s.r.o, ktorá vám založí spoločnosť v celej SR.

Vyberte si správnu formu podnikania

Aby ste si mohli splniť svoj sen o podnikaní, je potrebné, aby ste si vybrali správnu formu podnikania. Formy podnikania sú vlastne pravidlá, ktoré takpovediac usmerňujú činnosť podnikateľských subjektov. Líšia sa hlavne v podmienkach pre ich založenie, ale aj v spôsobe ručenia za záväzky a v spôsobe riadenia celého podniku.

Medzi najvyhľadávanejšie a najvyužívanejšie formy podnikania radíme s.r.o. a živnosť. Vybrať si medzi živnosťou a s.r.o. môže byť pre niekoho náročné. Stačí si však tieto dve formy podnikania porovnať a uvidíte, že sa vám bude vyberať ľahšie.

Napríklad pri životnosti môžete počítať s rýchlejším založením spoločnosti. Výhodou s.r.o. je to, že za záväzky firmy neručia spoločníci. Čo sa týka administratívy, nie je náročná ani pri živnosti, ani pri s.r.o.

Ak plánujete začať podnikať, nechajte si pomôcť firmou a uistite sa, že zakladanie spoločnosti prebehne bez najmenších problémov. Firmy, ktoré sa špecializujú na zakladanie nových spoločností, vám poskytnú aj poradenstvo v oblasti podnikania a zakladania spoločnosti. V prípade zmien v spoločnosti sa na nich môžete kedykoľvek obrátiť.