close
Komerčné články

Plánujete kúpiť nové hračky pre vaše deti? Vyberajte len tie najkvalitnejšie

Každý rodič chce pre svoje deti len to najlepšie. Niektorí rodičia si ale neuvedomujú, že keď deťom dávajú do rúk tablety a mobily už v útlom veku, škodia im. Tablety a mobily nepatria do rúk malých detí. Deti by sa mali hrať s hračkami, ktoré rozvíjajú motoriku a reč.

Ak plánujete kupovať nové hračky pre vaše deti, vyberajte tie najkvalitnejšie.

Vyberajte podľa veku

Aby sa vám podarilo kúpiť dobré hračky, vždy je dôležité riadiť sa vekom dieťaťa. Samozrejme, v ponuke hračkárstiev sú aj univerzálne hračky, čiže hračky pre deti rôznych vekových kategórií.

Vždy sa však snažte vyberať hračky najmä podľa veku. Ak by ste chceli kúpiť nové elektrické autíčka pre deti, kupujte ich ale deťom, ktoré majú tri a viac rokov.

Vyberajte podľa pohlavia

Ak máte doma synov, určite im nebudete kupovať bábiky a zameriate sa hlavne na kvalitnejšie hračky pre chlapcov. Vyberanie podľa pohlavia je dôležité. Nemalo by zmysel dievčatám kupovať autá, vrtuľníky, detské náradie pre malých majstrov a podobne.

Pozor na malé časti

Ak kupujete darčeky pre najmenších, dávajte pozor, či hračky nemajú malé časti, ktoré by mohli ohroziť vaše dieťa. Nebezpečné malé kúsky by dieťa mohlo prehltnúť. Niekedy naozaj stačí sekunda a dieťa si do úst môže dať hračku, ktorá obsahuje malé častice.

Vždy si pri výbere dobre obzrite hračky a ak sa dá, nakupujte v hračkárstvach, v ktorých predávajú kvalitnejšie a hlavne také hračky, ktoré nemôžu ohroziť zdravie vášho dieťaťa.

Kvalita nad kvantitu

Nikdy ale nekupujte hračky na úkor kvality. Rodičia majú tendenciu zahŕňať deti veľkým množstvom hračiek, no na kvalitu nehľadia. Radšej kúpte deťom menej hračiek, ale nech sú hlavne kvalitné. Predsa len kupovať hračky, ktoré sa po pár dňoch rozpadnú, nemá moc zmysel a ako veľmi dobre vieme, najmä malé deti nevedia s hračkami zaobchádzať tak, aby ich šetrili.

Tags : deti