close
Komerčné články

Tipy, ako si vybrať dobrý toner do tlačiarne

Nájsť kvalitný toner do tlačiarne je čoraz náročnejšie. Obchodov, ktoré ponúkajú nové tonery, je čoraz viac a zorientovať sa v ponuke a vybrať naozaj tie najlepšie bude čoraz náročnejšie.

Ak si ale chcete vybrať dobrý toner do tlačiarne, čím by ste sa mali riadiť pri výbere nového toneru?

Laserové alebo atramentové tonery?

V prvom rade je dôležité zistiť, či máte doma laserovú tlačiareň, alebo atramentovú. Na základe toho budete kupovať buď laserové tonery, alebo atramentové tonery.

Zistiť si, aký typ tlačiarne máte nie je zložité a ak predsa len áno, nechajte si poradiť od niekoho, kto tomu rozumie.

Originálne tonery – kvalita sama o sebe

Ak si chcete vybrať dobré tonery do tlačiarne, odporúčame vám originálne tonery. Sú to najkvalitnejšie tonery ponúkané na slovenskom trhu. Musíte však počítať s tým, že tieto tonery sú zo všetkých tonerov najdrahšie. Za kvalitu sa však platiť musí a ak potrebujete vysokú kvalitu tlače, odporúčame vám práve tento typ tonerov.

Kompatibilné tonery – náhrada za originálne

Okrem originálnych tonerov nájdete v ponuke aj kompatibilné tonery. Sú to lacnejšie tonery a dokážu plnohodnotne nahradiť práve originálne tonery. Vyrábajú ich alternatívne firmy, pri ktorých nemusíte platiť aj za značku ako je to v prípade originálnych tonerov.

Sú zo všetkých tonerov najpredávanejšie, a to aj napriek tomu, že na trhu sú aj lacnejšie tonery ako sú kompatibilné. Sú to však tonery, ktoré nedosahujú takú kvalitu.

Repasované tonery

K najlacnejším a zároveň aj najmenej kvalitným tonerom radíme repasované tonery. Sú to tonery, ktoré sú zároveň aj šetrné k životnému prostrediu. Do pôvodných obalov bol vložený nový tonerový prášok a tým sa tonery stali opäť použiteľnými.

Je len na vás, ktorý typ tonerov si vyberiete. Ak si ale chcete vybrať dobrý toner, zvážte všetky možnosti a vyberte si ten, ktorý vám finančne a zároveň aj kvalitou bude najviac vyhovovať.

Tags : tonery