close
Komerčné články

Pri nákupe nových tonerov sa nenechajte zlákať nízkymi cenami

Tonery do tlačiarne
Tonery do tlačiarne

Tonery sú nevyhnutnou súčasťou každej tlačiarne. Tlačiarne dnes nenájdeme len na úradoch, v kanceláriách, ale aj v školách, na pošte, či v domácnostiach. Ako to už býva zvykom, väčšina z nás nakupuje radšej lacnejšie tonery, ako by mala zaplatiť za predražené tonery.

Pri nákupe nových tonerov sa ale nenechajte zlákať nízkymi cenami. Je potrebné spraviť si prehľad o každom jednom type predávaného toneru a zvážiť pozitíva i negatíva.

Originálne tonery od firiem, čo vyrábajú tlačiarne

Jedným z najznámejších typov tonerov sú originálne tonery. Sú to tonery, ktoré sú zo všetkých najkvalitnejšie, čiže ponúkajú vysokú kvalitu tlače a vydržia najdlhšie.

Vyrábajú ich však firmy, ktoré predávajú aj tlačiarne. Práve toto vysvetľuje tie vysoké ceny za tonery. Ak ale chcete, aby vám tonery dobre tlačili, do kvalitných originálnych tonerov sa oplatí investovať. Ak teda máte doma tlačiareň Canon a hľadáte dobré náplne Canon, odporúčame ich hľadať v ponuke originálnych tonerov.

Kompatibilné tonery

Druhým typom tonerov sú tzv. kompatibilné tonery. Sú to kvalitou veľmi podobné tým originálnym, len si nebudete musieť platiť za značku, ako v prípade originálnych tonerov. Kompatibilné tonery sa kvalitou doťahujú na originálne tonery. Sú zo všetkých tonerov najpredávanejšie, pretože sú kvalitné a zároveň si nemusíte priplácať za značku. Ak používate náplne HP a plánujete si kúpiť kvalitnejšie náplne HP, pozrite si ich v ponuke kompatibilných tonerov.

Najlacnejšie renovované tonery

Renovované, alebo repasované tonery sú zo všetkých najlacnejšie. Neodporúčame ich ale používať vo firmách, pretože neposkytujú takú kvalitu tlače ako originálne a kompatibilné tonery. Sú to tonery, do ktorých bol opätovne nasypaný nový tonerový prášok, aby mohli byť opäť používané. Preto ten názov renovované.

Tags : náplne do tlačiarnetonery

Leave a Response