close
Komerčné články

Plánujete modernizáciu interiéru bytu? Začnite výmenou podlahy a interiérových dverí

Modernizácia bytu
Modernizácia bytu

Akákoľvek rekonštrukcia bytu zasiahne do života rodiny žijúcej v ňom. V prípade náročnejších rekonštrukcií je potrebné hľadať si dočasné náhradné ubytovanie, nakoľko v byte, kde sa pracuje, nebudete môcť existovať.

Ak plánujete s príchodom jari modernizovať interiér vášho bytu, odporúčame vám sústrediť sa predovšetkým na interiérové dvere a podlahu.

V akom stave je podlaha?

Pri plánovaných väčších rekonštrukciách sa začína predovšetkým od podlahy, preto ak plánujete kompletnú modernizáciu interiéru bytu, popremýšľajte, či by nebolo potrebné vymeniť aj podlahovú krytinu v niektorých miestnostiach, poprípade v celom byte. Ideálne by bolo, keby vymeníte podlahu v komplet celom byte. Celistvosť a rovnaké farebné prevedenie vám opticky zväčšia vaše bývanie.

Ak hľadáte najlacnejšie a pritom kvalitné podlahy, odporúčame uprednostniť laminátové podlahy. Ak vám to súri, vyberajte ju u firmy, kde majú laminátové podlahy skladom, takže nebudete musieť čakať, kým vám ich dovezú na predajňu. Stačí zadať rozmery v m2 a podlahu vám vydajú behom pár minút.

Je potrebná výmena interiérových dverí?

Ak vám príde, že interiérové dvere sú nemoderné, využite modernizáciu na výmenu interiérových dverí. Veľmi obľúbenými interiérovými dverami sú plné interiérové dvere s obložkovými zárubňami v bukovom a dubovom morení.

Predtým, ako sa ale rozhodnete kúpiť nové dvere, zistite si, či majú kvalitné interiérové dvere skladom presne v takých rozmeroch a v takom smere otvárania, v akom potrebujete. Pri inštalácii novej podlahy sa môže zmenšiť veľkosť interiérových dverí. Dávajte si na to pozor, aby ste nemuseli neskôr riešiť reklamácie.

Prejdete s nábytkom cez dvere?

Ak pri modernizácii plánujete aj výmenu nábytku, je potrebné sa na predajni informovať, či vám nábytok príde v demontovanom stave, alebo vám dovezú postavený nábytok, ktorý stačí len preniesť do bytu a nemusíte nič skladať. Potrebujete to vedieť preto, aby ste vedeli, či vôbec prejdete cez vchodové, ale aj interiérové dvere priamo do miestnosti, kde bude nábytok umiestnený.

Tags : interiérové dveremodernizácia bytupodlahy

Leave a Response