close
Komerčné články

Pracujete v kancelárii? Poradíme vám, aké dámske oblečenie si vyberať do práce

Košela
Košela

Každý, kto pracuje v kancelárii, by mal dodržiavať pracovný dress code, ktorý nastavil a určil zamestnávateľ. Ak vás zamestnávateľ neobmedzuje a môžete si obliekať čokoľvek, v čom sa cítite pohodlne, predsa len práca v kancelárii si vyžaduje reprezentatívnejšie oblečenie a nemôžete si do nej dovoliť prísť v teplákoch.

Pri výbere oblečenia zohľadňujte predovšetkým štýl a pohodlnosť.

Elegantné dámske nohavice

Elegantné dámske nohavice v kombinácii so sakom sú typické pre prácu v kancelárii. Zásobujte sa preto kvalitnými elegantnými dámskymi nohavicami v rôznych farbách. Voľte však neutrálnejšie farby ako sivú, béžovú, hnedú, či čiernu. Príliš výrazné farby sa do kancelárskeho prostredia moc nehodia.

Uprednostňujte cigaretové elegantné nohavice, zvoncové elegantné nohavice, ale aj kulotkový štýl.

Dámske blúzky

Jednoduché a najmä vzdušné dámske blúzky by mali byť súčasťou šatníka ženy, ktorá pracuje v kancelárii. Odporúčame vzorované dámske blúzky, napríklad kvetované, pásikavé, bodkované a iné zaujímavé výrazné vzory, ktoré podčiarknu jednofarebný outfit a zvýraznia ho.

Čo sa týka materiálov, uprednostňujte kvalitnejšie materiály, napríklad 100% bavlnu alebo ľahký modal. Blúzky nesmú byť príliš obtiahnuté a zároveň s príliš veľkým výstrihom.

Čo sa týka dĺžky rukávov, uprednostňujte s trojštvrťovými rukávmi.

Dámske saká

V prípade dámskych saká odporúčame opäť neutrálnejšie farby. V súčasnosti sú veľmi obľúbené tvídové dámske saká, ktoré sa hodia na rôzne oficiálne príležitosti. Pokoj nemôžete siahať aj po ľanových sakách, či bavlnených.

Pri výbere saka si všímajte kvalitu zvršku, podšívky, strih a kvalitu zapínania (gombíky).

Klasickou kombináciou je nohavicový kostým v kombinácii s jednoduchým elegantným topom alebo elegantnou blúzkou. Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že do kancelárie sa nedá vytvoriť príliš veľa kombinácii oblečenia, nemusíte sa báť. Dá sa vytvoriť množstvo zaujímavých kombinácií.

Tags : dámske nohavicedámske oblečeniedress code