close
Zdravie

Poznáte túto spoľahlivú metódu liečenia erektilnej dysfunkcie?

Páni, priznajte si, „funguje“ vám všetko „tam dole“ tak, ako má? Ale úprimne! Problémy s erekciou totiž nie sú žiadna hanba a dokonca sú oveľa častejšie (hlavne po štyridsiatke) ako si možno myslíte. Množstvo mužov, ktorí majú takéto problémy, sa totiž len tak neprizná.

Jednou z príčin erektilnej dysfunkcie môže byť aj obmedzený prítok krvi

Príčin erektilnej dysfunkcie môže byť viacero. Často je to napríklad otázka psychiky a stresu, ale niekedy je dôvod vážnejší. Aspoň na prvý pohľad. Napríklad pri takzvanej vaskulárnej (cievnej) erektilnej dysfunkcii je problém taký, že muž má obmedzený prítok krvi do penisu. Množstvo v ňom skrátka nie je dostatočné na to, aby vyvolalo erekciu a muž si tak mohol užiť plnohodnotný sex.

Možno vám teraz napadla otázka, ako je vôbec možné takéto niečo riešiť? V skutočnosti je riešenie niekedy jednoduchšie ako v prípade, keď je erektilná dysfunkcia záležitosťou „hlavy“. Vaskulárna erektilná dysfunkcia má totižto účinné riešenie.

Šesťkrát navštívite lekára a je po probléme

Tým riešením je liečba fokusovanou rázovou vlnou. Funguje to tak, že na rôzne miesta mužskej „pýchy“ sa aplikujú fokusované rázové vlny s nízkou intenzitou. Aj keď to môže znieť všelijako, v skutočnosti ide o neinvazívny a bezbolestný zákrok bez akéhokoľvek rizika vedľajších účinkov. Nie je pri ňom potrebná anestéza a ani následná rekonvalescencia.

Podstata takejto liečby spočíva v tom, že fokusovaná rázová vlna má schopnosť uvoľňovať a spriechodňovať cievy krvného riečišťa a taktiež stimulovať tvorbu nových ciev, čím sa odstráni problém s obmedzeným prítokom krvi. Jedinou nevýhodou takejto liečby je fakt, že sa to nedá „odbaviť“ jedným sedením, ale zvyčajne je táto liečba poskytovaná v 6 sedeniach. Každé však trvá len 15 minút, takže nejde o nič zdĺhavé.

Zdroj obrázka:

Autor: Hugo Félix / Stock.adobe.com