close
Komerčné články

Poradíme vám pri výbere letnej dovolenky 2019

Letná dovolenka pri mori
Letná dovolenka pri mori

Síce nám ešte len začína február, viacerí z váš už premýšľate, kam by ste si toto leto išli oddýchnuť. Cestovné kancelárie sa však už teraz predbiehajú, ktorá ponúkne výhodnejšie letné dovolenky a ktorá ponúkne väčšie zľavy.

Aby ste sa však v ponuke cestovných kancelárií nestratili, poradíme vám pri výbere letnej dovolenky.

Kedy by ste chceli ísť?

Skôr, ako si otvoríte online ponuku cestovných kancelárií, ujasnite si, kedy chcete ísť. Chcete ísť pred sezónou (máj, jún)? Chcete ísť počas hlavnej sezóny (júl, august)? Chcete ísť po sezóne (september, október)?

Aj od tohto záleží, akú dovolenku si vyberiete. Ak chcete ísť pred sezónou alebo po sezóne, uprednostnite Egypt, konkrétne dovolenku v Hurghade. Toto stredisko je obľúbené u Slovákov a je baby friendly, čiže ak máte deti, nemusíte mať obavy, že by ste tam nezohnali dobrý hotel s detským ihriskom a rôznymi detskými atrakciami.

Ak chcete ísť počas sezóny, odporúčame hlavne Sardíniu, Taliansko, grécke ostrovy, Španielsko.

Ak chcete ísť pred sezónou, uprednostnite exotickejšie destinácie – Maledivy, Dominikánska republika, ale aj Egypt a Tunisko, kde je príjemná teplota mora a vzduchu už koncom mája.

Strava, či bez stravy?

Aj toto je potrebné zvážiť. Ak idete s deťmi, nad iným ako plnou penziou a all inclusive neuvažujte. Deti potrebujú mať pravidelný režim a aj stravu. Keby idete len vo dvojici, resp. partia dospelých, vystačili by ste si aj s polpenziou. Polpenzia je fajn najmä vtedy, ak plánujete cestovať.

Ak sa napríklad rozhodnete ísť na dovolenku na Korfu, rozhodnite sa, budete hľadať ubytovanie s polpenziou a chcete spoznávať, alebo plánujete leňošiť na pláži a chcete mať o stravu postarané aj na obed?

Pri výbere letnej dovolenky zvážte hlavne to, v akom období by ste chceli ísť a to, či chcete mať zabezpečenú stravu na celý deň, alebo vám stačí polpenzia.

Tags : cestovaniedovolenkaletná dovolenka

Leave a Response