close
Vodovodná batéria
Vodovodná batéria

Toto zariadenie, ktoré slúži k výdaju vody z vodovodu, tvorí dôležitú súčasť kúpeľne, toalety a kuchyne. Ak si chcete vybrať dobrú vodovodnú batériu, v prvom rade si ju vyberajte podľa miestnosti, kde by mala byť umiestnená.

Kuchynské (drezové) batérie

Azda najpoužívanejšími batériami sú práve kuchynské drezové batérie. Tým, že ich chytáme častokrát práve špinavými rukami, musia byť tieto batérie odolné. Nepodceňte preto výber novej drezovej batérie a vyberajte tie najkvalitnejšie, ktoré odolajú rôznym výparom a špinám, ktoré na ne prenesieme z dlaní.

Pri výbere novej kuchynskej (drezovej) batérie myslite aj na to, že do drezu budete ukladať špinavý riad a nechcete, aby vám kuchynská batéria bránila v tom, aby ste tento špinavý riad mohli dávať do drezu. Vyberajte si preto také kuchynské batérie, ktoré majú výrazne vyššie výtokové hrdlo, ktoré vám nebude brániť v umývaniu väčších riadov.

Umývadlové batérie

Ak chcete mať v kúpeľni dobrú umývadlovú batériu, musí spĺňať predovšetkým nároky všetkých členov domácnosti. Umývadlové batérie by mali mať jednoduché ovládanie, na aké ste boli doposiaľ zvyknutý. Aj v prípade umývadlových batérií platí, aby bolo odolné.

Všetky vodovodné batérie musia byť odolné. Inak by ste ich museli meniť každú chvíľu.

Sprchové batérie

Ak máte v kúpeľni sprchový kút, do sprchového kúta budete potrebovať sprchové batérie. Sprchové batérie delíme podľa spôsobu umiestnenia – podomietkové sprchové batérie a nástenné sprchové batérie. Ďalej delíme sprchové batérie aj na kohútikové a pákové batérie.

„Klasické“ kohútikové sprchové batérie sú vhodnejšie skôr do rustikálne ladených kúpeľní. Modernejšie sú práve tie pákové sprchové batérie. Čo sa týka úspory, úspornejšie sú práve pákové batérie, ktoré dokážu ušetriť až 40% vodného a stočného.

Ak nemáte sprchový kút, vyberáte si vaňové batérie. Ak je súčasťou vašej toalety aj bidet, aj ten potrebuje vlastnú vodovodnú batériu. Batériu na bidet nájdete v sekcii bidetových batérií.

Tags : batériekuchyňavodovodné batérie

Leave a Response