close
Nezaradené

Dvojkomorové žumpy pre tých, ktorí nie sú napojení na kanalizáciu

Jednokomorová žumpa
Jednokomorová žumpa

Viaceré obce na Slovensku nie sú ešte stále napojené na kanalizáciu. Väčšinou sa jedná o obce v hornatejších častiach Slovenska, kde je ťažký prístup.

Ak v takejto lokalite bývate a potrebujete vyriešiť problémy s absenciou prípojky na kanalizáciu, problémy vyriešte kúpou dvojkomorovej žumpy, ktoré nájdete aj pod názvom septiky.

Prečisťujú odpadové vody

Dvojkomorové žumpy sú zložené z dvoch komôr a ich úlohou je prečisťovať odpadové vody v rámci konštrukcie. Na dne prvej komory nájdete usadený kal, pričom tekutá zložka odpadových vôd sa nachádza na vrchu. V druhej komore nájdete na dne usadené jemnejšie čiastočky a na úplnom vrchu nájdete zase odpadovú vodu, ktorá je zbavená veľkej časti kalu.

Dvojkomorové žumpy máte možnosť kúpiť v ktorejkoľvek časti Slovenska. Ak ste z Bratislavy a chcete si kúpiť novú žumpu v Bratislave, nemusíte sa báť, že si nenájdete firmu, ktorá predáva tieto žumpy aj v hlavnom meste.

Šetria životné prostredie

Kúpou dvojkomorovej žumpy ušetríte hlavne životné prostredie. Tým, že sa odpadové vody prečisťujú v rámci svojej konštrukcie, nehrozí, že budú do pôdy vypustené odpadové vody, ktoré môžu ohroziť nielen pôdu, ale hlavne podzemné vody. Podzemné vody sú zdrojom pitnej vody pre nás všetkých, preto by sme nemali zabúdať, aké zlé je vypúšťanie odpadových vôd (splaškov) do pôdy a vodných tokov.

Vykopaná jama a prejazdová doska

Ak bývate v okolí Trenčína, objednajte si žumpu z Trenčína. Vyhnete sa tak zbytočne drahému dovozu.

Predtým, ako vám ale bude dovezená vaša nová žumpa, musíte si vykopať jamu. Nákladné auto vám pomocou hydraulickej ruky zloží žumpu do jamy.

Ak bude žumpa na mieste, kadiaľ bežne prechádzate autom, kúpte si aj prejazdovú dosku, ktorá má žumpu chrániť pred poškodením.

Vyriešte problém s absenciou kanalizácie a kúpte si modernú dvojkomorovú žumpu.

Leave a Response