close
Komerčné články

Hľadáte dobrú manželskú posteľ? Pomôžeme vám vybrať tú najlepšiu

Manželská posteľ Karin
Manželská posteľ Karin

Viaceré známe značky nábytkárstiev ponúkajú naozaj luxusné manželské postele. Zorientovať sa však v ponuke manželských postelí nemusí byť až také jednoduché. Pri výbere treba zvážiť viacero faktorov a hľadanie sa môže trošku skomplikovať.

Ak chcete dobrú manželskú posteľ, pri výbere vám ochotne poradíme.

Vyberte si materiál

Ak si chcete kúpiť manželskú posteľ, ktorá vám vydrží pokojne aj tri desaťročia, z ponuky manželských postelí si musíte vyberať postele z masívu. Masívne drevo je nielen ťažké, ale hlavne kvalitné a stabilné. Pri správnom ošetrovaní vám vydrží veľa rokov. Stačí, ak si vyberiete morenie, ktoré prispôsobíte k ostatnému nábytku v spálni a podlahe a máte posteľ, ktorá vám vydrží roky.

Lacnejším materiálom je drevotrieska. Počítajte však s tým, že postele z drevotriesky nie sú až také stabilné a trváce ako z masívu. Najväčším lákadlom je ich nízka cena a práve preto sú také obľúbené.

Farebné prevedenie

Aké morenie si vyberať? Ak chcete bledú modernú manželskú posteľ, uprednostnite buk a dub. Ak chcete „farebnejšie“ morenie, siahnite po posteli v odtieni čerešne. Ak sa vám páči tmavé morenie, jednoznačne zvoľte morenie orech.

Ak si ale vyberiete čalúnené postele, uprednostnite skôr svetlejšie odtiene. Posteľ by nemala byť príliš tmavá. Tmavé farby by nemali byť v miestnosti, kde plánujete regenerovať.

Rozmery

Manželské postele sa predávajú v základnom rozmere 200×160 cm. Okrem tohto rozmeru môžete natrafiť aj na rozmer 200×180 cm. Ak máte väčšiu spálňu, uprednostnite druhý rozmer. Ak však bývate v paneláku a nechcete spálňu úplne zaplniť, uprednostnite skôr menší rozmer manželskej postele.

Pri výbere novej manželskej postele si nevšímajte ako prvú cenu, tá by nemala rozhodovať. Dôležitý je materiál, veľkosť a morenie. Jedine takto si dokážete vybrať posteľ, ktorá vám vydrží a bude ladiť k ostatnému zariadeniu spálne.

Tags : manželská postelpostelespáľňa

Leave a Response