close
Komerčné články

Chráňte kúpeľňové zariadenie a vyvarujte sa týmto chybám

Kúpeľňa
Kúpeľňa

Kúpeľňa býva dennodenne vystavovaná vysokej vlhkosti a práve vlhkosť dokáže moderné zariadenie kúpeľne znehodnotiť oveľa rýchlejšie, ako si dokážete predstaviť. Aby vám ale pleseň a vlhkosť neznehodnotili to, do čoho ste sa rozhodli investovať, vyvarujte sa chybám, ktoré môžu zariadenie kúpeľňe úplne zničiť.

Utierajte škáry po každom kúpeli

Každému z nás sa stane, že pri sprchovaní a kúpaní zaprská obklad, ale i dlažbu. Ak ale obklad a dlažbu nebudete utierať, nielenže riskujete pád, ale riskujete aj to, že sa vám v týchto priestoroch objaví pleseň. Dlhodobá ignorácia utierania týchto priestorov vám spôsobí dlhodobý problém, ktorý vyriešite jedine tým, že znehodnotenú škárovaciu hmotu nahradíte kvalitnejšou cementovou škárovacou hmotou. Zabezpečia vám dlhodobú životnosť a sú extra odolné. Využívajú aj v bazénoch, pretože sú naozaj kvalitné a žiadna škárovacia hmota na ne nemá.

Ak sa chcete vyhnúť plesniam v škárach, utierajte škáry dôkladne. Odporúčame vám kúpiť si savé švédske utierky, ktoré po utretí preplákajte v čistej vode a zaveste ich, nech sa usušia.

Ak už ale máte slabé náznaky plesní v škárach, nesiahajte po agresívnych chemických prípravkoch, ale najskôr to skúste s prírodnými prípravkami – so sódou bikarbónou a kyselinou citrónovou. Pomôcť vám však môže aj klasický ocot.

Nepreťažujte závesné skrinky a otvorené police

V kúpeľni sa nezaobídeme bez závesných skriniek a otvorených políc. Častokrát sa však stáva, že tieto skrinky a police nadmerne preťažujeme a stačí len málo a môžu spadnúť na kúpeľňové zariadenie. Myslite na to, že závesné skrinky nad umývadlom nesmiete preťažovať, pretože riskujete, že vám skrinka padne na umývadlo a obije vám ho, v najhoršom prípade úplne znehodnotí. Ak vám niečo ťažšie padne na dlažbu, stačí, ak použijete dobrý tmel a všetko bude opäť ako nové. Ak vám ale niečo ťažké padne na umývadlo alebo práčku, tmel vám bude zbytočný.

Skúste sa vyvarovať týmto dvom najčastejším chybám a uvidíte, že vám zariadenie kúpeľne vydrží podstatne dlhšie.

Tags : kúpeľňatmelvlhkosť

Leave a Response