close
Komerčné články

Starostlivosť o vybavenie kúpeľne nepodceňujte

Kúpeľňa
Kúpeľňa

Rekonštrukcia kúpeľne patrí k finančne najnáročnejším rekonštrukciám a práve z tohto dôvodu by sme mali myslieť na starostlivosť komplet celého vybavenia. Keďže kúpeľňa je dennodenne vystavovaná vysokým vlhkostiam, vyžaduje si to každodennú starostlivosť. Veď predsa ak sa chcete aj o pár rokov popýšiť modernou kúpeľňou, je potrebné starostlivosť nepodceňovať.

Pravidelné menenie uterákov

Baktérie a vlhkosť dokážu úplne znehodnotiť moderné vybavenie kúpeľne. Ak chcete, aby vám kúpeľňa vydržala dlhé roky, je potrebné začať pravidelným menením uterákov. V mokrých uterákov s množia baktérie a za uterákmi sa vám môže objavovať pleseň. Je potrebné, aby mokré uteráky neviseli na vešiaku, ale dávali ste ich preschnúť. Dokonca sa odporúča, aby sa uteráky menili každý druhý deň, ideálne však každý.

Utieranie mokrých plôch

Po osprchovaní a kúpaní sa vám môže stať, že oprskáte dlažbu alebo obklad. Pri neutieraní týchto mokrých plôch nielenže riskujete úraz, ale aj vznik plesní, ktoré môžu znehodnotiť nielen komplet celé zariadenie modernej kúpeľne, ale aj škárovaciu hmotu medzi obkladačkami.

Odporúčame vám používať švédske utierky, ktoré dobre sajú.

Čistenie práčky a koša na špinavé prádlo

Mokré plochy je potrebné utierať aj na a v práčke. Práve voda dokáže znehodnotiť bubon práčky a tým aj komplet celú práčku. Opäť odporúčame používanie švédskych utierok. Utierajte nimi vnútro a vonkajšiu stranu bubna, ale aj tesnenia, ktoré sú ideálne miesto na vznik plesní.

Čo sa týka koša na špinavé prádlo, najskôr si prádlo vysušte a potom ho hádžte do koša na špinavé prádlo. Vyhnete sa tak zapáchajúcemu (potuchnutému) prádlu v koši na prádlo.

A na záver nesmieme spomenúť, aby ste nábytok v kúpeľni príliš nemáčali. Pri rekonštrukcii klaďte dôraz na to, aby nábytok bol z vodeodolného materiálu, napríklad z MDF dosiek.

Tags : kúpeľňa