close
Komerčné články

Chyby, ktoré robíme pri výbere nového nábytku do domácnosti

Šatníková skriňa
Šatníková skriňa

Kúpa nového nábytku patrí k najväčším investíciam v domácnosti, no aj napriek tomu jej nevenujeme dostatok pozornosti. Nábytok nakupujeme unáhlene a až po dovezení jednotlivých skriniek zistíme, že nám do interiéru jednoducho nepasujú.

Akých chýb sa najčastejšie dopúšťame pri výbere nového nábytku?

Nový nábytok nezladíme s nábytkom, čo v miestnosti ostáva

Nový drevený nábytok, ktorý si kúpite, by vám mal ladiť k nábytku, ktorý ste si v miestnosti nechali. Ak plánujete všetok nábytok vyhodiť, tento problém nemusíte riešiť. Nový nábytok prispôsobíte farebne hlavne podlahám.

Akonáhle ale plánujete v miestnosti niečo nechať, zistite si aké farebné prevedenie skriniek v miestnosti máte. Pomôcť vám môže doklad o platení, kde by mal byť napísaný aj odtieň a typ nábytku. Ak tieto papiere o kúpe už nemáte, odfoťte si nábytok a fotku ukážte na predajni predavačovi, ktorý vám nájde rovnaký, alebo aspoň podobný odtieň nábytku.

Nevieme, aký maximálny rozmer si môžeme dovoliť

Ak prídete do predajne hľadať vhodný nábytok, viete aký maximálny možný rozmer si môžete dovoliť? Ak nie, môže sa stať, že si vyberiete príliš malé skrinky a tie sa v miestnosti stratia alebo ten horší prípad, kúpite si veľké nábytkové zostavy, ktoré sa vám do miestnosti nezmestia a budete nútení riešiť reklamáciu.

Nábytok neobjednávajte skôr, ako budete vedieť, aký maximálny možný rozmer si môžete dovoliť. Tento rozmer ľahko zistíte tým, že si pomeriate celú miestnosť (ak plánujete nanovo zariaďovať) a priestory, do ktorých plánujete umiestniť nový nábytok. Zároveň musíte vedieť rozmery skríň, ktoré v miestnostiach nechávate.

Všetko si dôkladne premerajte a až potom prispôsobujte výber týmto rozmerom. Ak hľadáte moderné šatníkové skrine s dvoj a viac dvierkami, musíte vedieť, aká je šírka, ale aj výška šatníkovej skrine. Výšku musíte vedieť aj vtedy, ak máte znížené stropy (dávali ste sadrokartón).

Vyhnite sa týmto zbytočným chybám a kúpte si nábytok, ktorý sa vám do miestnosti bude nielenže hodiť, ale bude sa vám aj páčiť.

Tags : nábytokšatníkové skrine

Leave a Response