close
Komerčné články

Doprajte si oddych v slovenských kúpeľoch

Kúpele
Kúpele

Začalo sa leto a pravdepodobne už uvažujete nad letnými dovolenkami. Ak ste si nerezervovali zatiaľ žiadnu letnú dovolenku a do zahraničia vás to tentokrát príliš neláka, skúste si ako miesto oddychu vybrať práve niektoré z našich kúpeľných miest. Na Slovensku máme množstvo kúpeľných miest, z ktorých si môžete vybrať.

Zaujímavosti v okolí

Ak nemáte žiadne závažné zdravotné ťažkosti a pobyty v kúpeľoch hľadáte len preto, lebo si chcete oddýchnuť a načerpať energiu, výber prispôsobujte zaujímavostiam v okolí. Ak radi navštevujete múzeá, hrady a zámky, vyberajte si kúpeľné pobyty v kúpeľoch, ktoré majú v okolí najviac zaujímavostí, ktoré by ste radi videli. Ak radi turistikujete, odporúčame také, ktoré majú v okolí množstvo turistických chodníkov.

Vodoliečebné procedúry

Minerálne vody majú pozitívny vplyv nielen na naše dýchacie ústrojenstvo, ale aj na svaly. Ak preto uvažujete nad pobytom v kúpeľoch, odporúčame vám vybrať si vodoliečbu. Termálna neriedená minerálna voda bude pôsobiť dobre na váš krvný obeh a samozrejme aj na svaly. Vodoliečba vás dokonale povzbudí, budete sa cítiť ako znovuzrodený.

Čo ale všetko zahŕňa vodoliečba? V ponuke vodoliečebných procedúr nájdete napríklad aromaterapiu, bahenný kúpeľ, rašelinový kúpeľ, vírivý kúpeľ na horné končatiny, lazuritový kúpeľ a mnoho ďalšieho. Aj pár procedúr vodoliečby vám pomôže dokonale si oddýchnuť a zregenerovať unavené telo.

Termoterapia

Nielen voda, ale aj teplo dokáže liečiť. Ak máte sedavé zamestnanie, alebo pracujete manuálne, každému z vás odporúčame aspoň raz za čas si dopriať termoterapiu. Základom termoterapie sú horúce zábaly, konkrétne rašelinové, bahenné a parafínové. Ak si chcete oddýchnuť a načerpať energiu, vyberajte si slovenské kúpele, ktoré ponúkajú termoterapiu a vodoliečebné procedúry.

Tags : kúpeleletná dovolenka