close
Komerčné články

Výbava, ktorá by vám nemala chýbať v lese

Výbava do lesa
Výbava do lesa

Bezpečnosť by mala byť vždy na prvom mieste. Či už sa chystáte cestovať autom na výlet, dovolenku, alebo plánujete turistiku v horách, vždy si berte potrebné vybavenie, ktoré ochráni vaše zdravie. Viete ale ktorá výbava by vám nemala chýbať v lese?

Kvalitný nôž

Potrebujete si nachystať konáre na opekanie? Potrebujete si nakrájať jedlo, čo ste si zabalili?  K povinnej výbave patrí aj kvalitný nôž. Je potrebné si kúpiť predovšetkým skladací nôž, ktorý vám nerozreže batožinu, ktorú si beriete do hôr.

Nezabúdajte si ku kvalitnému nožu dokúpiť dobré puzdro.

Repelent

Kliešťov je v našich lesoch pomerne dosť, preto je potrebné sa chrániť dobrým repelentom. Kúpte si jedno balenie a vystačí vám pravdepodobne na celú sezónu. Síce sú kliešte aktívnejšie hlavne v apríli, či v máji, je potrebné sa chrániť. Repelent vás totiž ochráni aj pred otravným hmyzom, najmä však pred nepríjemnými komármi.

Lekárnička

Nezabúdajte si vziať aj malú lekárničku (nie tú, čo máte v aute). Nesmie chýbať rýchloobväz, dezinfekčný prostriedok, obväzy a ovínadlá. Tak, ako poľovníci potrebujú mať dobré lovecké nože, tak bežný turista by mal mať pri sebe malú lekárničku.

Nikdy totiž neviete, kedy budete niečo z nej potrebovať.

Kvalitná pokrývka hlavy

Aj keď v lese sa vám môže zdať, že pokrývka hlavy je zbytočná, nesmiete nič podceniť, najmä však v letných horúčavách, kedy sú aj teploty v horách neznesiteľné. Akonáhle vyjdete na otvorené priestranstvo a budete sa nachádzať vo vyššej nadmorskej výške, počítajte so silnejším slnečným žiarením.

Ak chcete zvládnuť turistiku v horách, majte predovšetkým dostatočný prísun tekutín a niečo na jedlo. Samozrejme nesmie chýbať ani kvalitný nôž, repelent, lekárnička a kvalitná pokrývka hlavy. Dôležité je brávať si aj kvalitné slnečné okuliare, ktoré budú chrániť vaše oči pred čoraz silnejším slnečným žiarením.

Tags : turistikavýbava do lesa