close
Komerčné články

Chráňte svoje vozidlo pred odcudzením

Ochrana vozidla
Ochrana vozidla

Napriek tomu, že ceny za nové automobily výrazne klesajú v posledných rokoch, počet odcudzených áut neklesá. Najčastejšie sa kradnú autá vo veľkých mestách, avšak ani na dedinách, či menších okresných mestách si nemôžete byť 100% istý, že vaše auto bude v poriadku a nikto sa ho nepokúsi ukradnúť.

Chráňte si svoje vozidlo pred odcudzením.

Zavierajte všetky okná pred odchodom z auta

Predtým, ako sa rozhodnete opustiť auto, skontrolujte si, či sú všetky okná dôkladne zavreté. Aj malá škáročka môže zlodejov nalákať na odcudzenie práve vášho auta. Autá, ktoré nie sú dôkladne zabezpečené a ktorých majitelia si nedávajú pozor na uzamykanie, resp. zatváranie okien, bývajú najčastejšie kradnuté.

Dávajte si preto veľký pozor a všetky okná dôkladne aspoň dvakrát skontrolujte. Môže sa stať, že ak máte elektrické zatváranie okien, tesne pred koncom môže zatváranie zlyhať a vy si to nemusíte všimnúť.

Skontrolujte funkčnosť imobilizéru

Imobilizéry sú zariadenia, ktoré pracujú s elektrickým kódom v kľúči alebo v inom zariadení a ich úlohou je chrániť auto pred odcudzením. Ak sa vám niekto vláme do auta a kód v kľúči, resp. v inom zariadení nie je k dispozícii, imobilizér zabráni odcudzeniu auta. Väčšinou sa odpojí riadiaca jednotka alebo sa odpojí spínacia skrinka.

Môžu sa však objaviť problémy s imobilizérmi, kedy bude nutné riešiť prekódovanie kľúča od auta, aby auto rozpoznalo kľúč, ktorým budete odomykať auto.

Osobné veci schovávajte z dohľadu okoloidúcich ľudí

Kabelky, tašky s notebookmi, pracovné dokumenty, mobily, či tablety – všetky osobné veci by ste si mali schovávať na neviditeľné miesto. Ani neviete, koho môže zlákať položená kabelka na zadných sedadlách, tablet, či notebook a rozbijú vám sklo a odcudzia vám nielen tieto cennosti, ale pokúsia sa aj o odcudzenie vozidla.

Tags : autoimobilizérochrana vozidla