close
Komerčné články

Krásny a zdravý chrup? Nepodceňujte starostlivosť o zuby

Krásny a zdravý chrup
Krásny a zdravý chrup

Návšteva zubára nepatrí medzi najobľúbenejšie udalosti, na ktoré sa v predstihu tešíme, no aj keď ich nemáme radi, nevyhneme sa im. Zdravie zubov by mala byť pre nás priorita, nakoľko investícií do nových zubov je finančne veľmi náročná.

Ak chcete mať zdravý a hlavne krásny chrup, nepodceňujte starostlivosť o zuby.

Chodievajte na preventívne prehliadky

Raz za rok by sme mali chodiť na preventívnu prehliadku, no napriek tmu veľa ľudí toto ignoruje neuvedomujúc si, že akonáhle sa objavia problémy a bolesť a návšteve zubára sa už nevyhnú, všetky úkony si budú musieť zaplatiť v plnej sume.

Chodievajte preto na preventívne prehliadky, aby ste sa vyhli problémom so zubami. Práve na preventívnych prehliadkach vám lekár zuby dôkladne pozrie a v prípade potreby vás objedná na potrebné úkony.

Bielenie zubov

Viacerí ľudia neveria, že budú mať krásne biele zuby. Zuby žltnú práve pitím čajov, kávy, no dajú sa vybieliť. Použitím overených bieliacich prípravkov si môžete zuby dokonale vybieliť, takže sa už nemusíte báť, že by sa vám pre vás zažltnutý chrup niekto smial.

Bielenie zubov je jednoduché, najmä, ak sa rozhodnete pre domáce bielenie zubov overenými bieliacimi pásikmi.

Dôkladne čistenie kvalitnými prípravkami

Krásny a zdravý chrup budete mať hlavne vtedy, ak nepodceníte čistenie zubov a budete si kupovať kvalitné prípravky na čistenie zubov. Začnime zdravotne overenými značkovými kefkami s mäkkými štetinkami a pokračujme kvalitnými prírodnými zubnými pastami. Aj keď prírodné zubné pasty nepenia ak ako známe komerčné značky zubných pást, sú omnoho účinnejšie a dôkladnejšie zbavia zuby zubného plaku.

Nezabúdajte na používanie medzizubných kefiek, medzizubných nití a hlavne jednozväzkových kefiek, ktoré sa používajú na ťažko dostupné zuby, napríklad zuby múdrosti.

Tags : bielenie zubov