close
Detská izba
Detská izba

Každé dieťa chce mať vlastnú izbu, ktorá bude pripomínať rozprávkovú ríšu. Ak ste vášmu dieťaťu detskú izbu už dlhšiu dobu nerekonštruovali, pár zaujímavých inšpirácií na zútulnenie detskej izby pre vás predsa len máme.

Kúpte nový koberec

Dokonale tlmí dupot, slúži aj ako tepelná izolácia, no v neposlednom rade je to najdôležitejšia dekorácia v každej izbe, aj v detskej izbe.

Ak v detskej izbe nie je žiaden koberec, poprípade je, ale už ani po vytepovaní nevyzerá príliš dobre, nájdite si dostatočne veľký rozprávkový detský koberec. V ponuke detských kobercov nájdete viaceré zaujímavé rozprávkové vzory. Avengeri, Spiderman, Frozen, Pat a Mat a Včielka Maja samozrejme nesmú chýbať.

Ak chcete vybrať pekné detské koberce na hranie, nechajte, nech si dieťa samo vyberie detský motív. Odporúčame vám vyberať hlavne také, ktoré majú spodnú stranu protišmykovú a majú krátky vlas. Krátky vlas sa vám bude ľahšie udržiavať.

Detské záclony

Žalúzie sú najdôležitejším tieniacim prvkom detskej izby, no záclony dokážu miestnosť zútulniť podstatne viac.

Skúste staré záclony nahradiť novými záclonami pre deti. Opäť vyberajte taký detský motív, ktorý sa bude páčiť vášmu dieťaťu. Pri výbere záclon si všímajte hlavne dĺžku – záclony nesmú prekrývať vykurovacie teleso, čiže radiátor.

Látkové koše na hračky

Aj vám vadia povaľujúce sa hračky na zemi? Kúpte svojim deťom do detskej izby látkové koše na hračky a priesvitné plastové boxy. Šité látkové koše s uškami kedykoľvek premiestnite z jednej strany detskej izby na druhú. Do látkových košov môžu vaše deti odkladať všetky malé i veľké hračky a vy tak nemusíte každý deň upratovať hračky z podlahy.

Priesvitné plastové boxy zase využijete na uskladnenie hračiek, s ktorými sa dieťa hrá menej. Odporúčame vám ich dávať pod detskú posteľ, kde nebudú nikomu zavadzať, no zároveň budú po ruke.

Tags : detská izbadetské záclonykoberec

Leave a Response