close
Komerčné články

Zlepšite si susedské vzťahy kvalitným odhlučnením

Zvuková izolácia
Zvuková izolácia

Bývať v paneláku je pre niekoho jediná možnosť, ako bývať vo vlastnom. Ceny pozemkov sú v súčasnosti veľmi drahé a mnohým rodinám sa skôr oplatí investovať do vlastného bytu ako si kúpiť pozemok a začať so stavbou rodinného domu.

Ak však bývate na byte a máte pocit, že počujete všetky zvuky od susedov, investujte do kvalitného odhlučnenia, ktoré vás ochráni pred zvukmi prichádzajúcimi od susedov.

Akustická pena

Akustické peny v kombinácii s kvalitnými nepriezvučnými materiálmi dokážu izolovať od hluku akýkoľvek priestor. Používajú sa v priestoroch, kde je potrebné zníženie doby dozvuku. Nájdete ich najmä v hudobných štúdiách.

Ak ale chcete odhlučniť svoju domácnosť, napríklad stropy, kúpte si kvalitnú akustickú penu s kvalitnými nepriezvučnými materiálmi a zavolajte si skúsenú firmu, ktorá vám odhluční komplet celú domácnosť. Akustickú penu odporúčame skombinovať s týmito doskami (nepriezvučnými materiálmi) – doskou Gecon, Wolf a pás Index.

Kročajová izolácia

Ak sa vám susedia sťažujú, že často dupocete a počujú každý váš krok, nebolo by zlé, keby ste pouvažovali nad tým, že by ste si dali pod plávajúcu podlahu účinnú kročajovú izoláciu. K najúčinnejším kročajovým izoláciám zaraďujeme aj kročajovú izoláciu Insulco. Nízka dynamická tuhosť, malá hrúbka a najvyšší výkon odhlučnenia z nej robia TOP favoritku medzi kročajovými izoláciami.

Odporúčame vám pokladať takýto typ izolácie len pod dohľadom skúsených robotníkov. Najlepšie, ak si zavoláte firmu, ktorá sa špecializuje na odhlučnenie priestorov a tým aj na kročajové izolácie.

Netrápte sa zbytočne a investujte do odhlučnenia domácnosti. Šírenie zvuku v starých panelákoch postavených v 70. rokoch spôsobujú nekvalitné konštrukcie. V nových zase viacero presklených plôch. Skúste si skvalitniť život tým, že si odhlučníte domácnosť a tým aj ochránite zdravie a nervy susedov.

Tags : akustická penaodhlučnenie

Leave a Response