close
Komerčné článkyLifestyleZdravie

Zubné fazety: Aké sú ich vlastnosti a kde sa môžu využiť?

Počuli ste už niekedy o zubných fazetách? Pravdepodobne neraz. Ide totiž o prvky, ktoré sa využívajú v zubnej ambulancii. Nahrádzajú časti poškodeného zuba, vďaka čomu spĺňajú aj estetickú stránku funkcie.

Ak si chcete dať spraviť zubné fazety, musíte počítať s tým, že vaše zuby by mali byť v dobrom stave. To znamená, že ak máte zubné kazy, poprípade iné nedostatky, pred nasadením zubných faziet si tieto problémy budete musieť vyriešiť. O tom vás však jednoznačne informuje aj váš zubný lekár, tak ako o celom postupe aplikácie. Zubné fazety sú v súčasnosti veľmi obľúbené. Môže sa vám spočiatku zdať cena vyššia, no zaručujeme vám, že zubné fazety sa vám jednoducho oplatí aplikovať.

Pre koho sú vhodné zubné fazety?

Tak, ako takmer pri všetkom, aj v tomto prípade platí, že zubné fazety nie sú vhodné úplne pre každého. Počítať totiž musíte s tým, že tento prvok sa používa napríklad pri nerovnostiach alebo poškodení zubov. To znamená, že celý zub nedokáže nahradiť. Vtedy je už potrebná korunka. Zubné fazety sa najčastejšie používajú po úrazoch. Pre koho sú zubné fazety neodporúčané? Ide najmä o ľudí, ktorí majú vysokú kazivosť chrupu. V takomto prípade by totiž mohlo dôjsť aj ku poškodeniu fazety. Taktiež sa neodporúča aplikácia pre ľudí, ktorí v noci zvyknú škrípať zubami.

Šetrná a bezbolestná aplikácia

Ak sa rozhodnete pre zubné fazety, určite sa nemusíte ničoho obávať. Celá aplikácia je totiž bezbolestná a maximálne šetrná. Pichnutá vám bude lokálna anestézia, vďaka čomu počas celého zákroku nebudete nič cítiť. Váš zubný lekár vás tiež poučí o starostlivosti, ktorá by mala byť maximálne dôkladná. Preto, ak chcete, aby vám zubné fazety vydržali čo najdlhšie, starajte sa o nich tak, ako vám odporučí váš zubný lekár. Rozhodne sa to oplatí.