close
Komerčné články

Ako oživiť záhradu? Toto rozhodne stojí za vyskúšanie!

Mať pri dome záhradu je skutočný dar a nie každý má to šťastie. Ak aj vy máte záhradu, určite by ste si ju mohli oživiť. V tomto článku vám prinášame tipy, ako na to. Preto sa neváhajte inšpirovať.

Nič nie je lepšie, ako prísť domov z práce, ísť na záhradu a oddychovať. Záhrada je skvelé miesto na oddych, prácu, ale napríklad aj rôzne oslavy a posedenia. Aby ste si vytvorili záhradu podľa vlastných predstáv, výborným riešením je rozdeliť ju na jednotlivé zóny. Každá z nich tak bude mať svoje opodstatnenie a význam.

Nezabúdajte na posedenie

Výborným riešením je posedenie. Môže ísť o stôl, záhradné stoličky alebo kreslá. Skvelá voľba je aj záhradný altánok, ktorý sa výborne hodí do každej záhrady. Je pevne ukotvený, a tak si budete musieť vopred premyslieť konkrétne miesto, kde ho uložíte. Posedenie by malo byť skôr bližšie k domu. Je to výhodné aj z hľadiska rôznych osláv, aby ste to dnu napríklad po občerstvenie nemali ďaleko.

Ak chcete niečo len na občasnú príležitosť, skvelým riešením je napríklad záhradný stan, ktorý je možné ľahko premiestňovať a uskladniť. Môžete ho použiť napríklad v čase, keď sa u vás na záhrade bude konať nejaká akcia.

Vlastný bazén

Záhradu môžete oživiť aj tým, že si zaobstaráte vlastný bazén. Ten, samozrejme, nemusí byť stavaný. Výborným riešením je, ak bude napríklad nafukovací. V tomto prípade však nezabúdajte na potrebné príslušenstvo. Nafukovacie bazény totiž potrebujú podložku, aby sa zachoval tvar aj všetky vlastnosti. Bazénu sa určite potešíte počas letných dní, a tak nebudete musieť ísť k vode, ani na kúpalisko. Všetko to totiž budete mať priamo na záhrade.

Kvetiny a rastliny

Neváhajte si do záhrady zasadiť obľúbené kvetiny, rastliny, ovocie, zeleninu či bylinky. Je to skvelé riešenie, pretože tak budete mať vždy všetko po ruke. Kvetiny a rastliny vám rozzelenajú záhradu, vďaka čomu ju aj oživia.