close
Komerčné článkyLifestyle

Viete, v čom sa odlišuje profesionálne hranie šípok od toho barového?

Zaujíma vás hranie šípok? Táto hra má dve podoby. „Barovú“, s ktorou sa stretol zrejme každý, keďže šípky boli (a v niektorých podnikoch stále sú) obľúbenou zábavkou práve v prostredí barov a klubov.

Elektronický terč vám povie, komu to ide lepšie

Druhá podoba šípok je tá profesionálna, ktorú môžeme vidieť aj na športových televíznych kanáloch, keďže svetové turnaje v šípkach majú svojich fanúšikov aj u nás. Samozrejme, pri pozorovaní amatérskeho hrania šípok v bare, či klube a pri sledovaní veľkého turnaja v televízii je diametrálny rozdiel vo výkonoch jednotlivých účastníkov.

To však nie je jediný rozdiel, ktorý môžete vypozorovať. Rozdiel je totižto aj v tom aké terče a aké šípky sa používajú. V amatérskom prostredí barov a klubov môžete nájsť takzvané elektronické šípky.

Ak ste niekedy hrali šípky, určite viete, o čom hovoríme. Elektronický terč automaticky počíta skóre jednotlivým hráčom a tak odpadá nutnosť mať zapisovača. Veľmi praktické pre takýto spôsob hrania.

Nie je to len o výkonoch

Rozdielne sú aj samotné šípky. Tie určené pre elektronické terče sa označujú ako softové šípky a majú plastové hroty. V barovom prostredí môžete ešte nájsť takéto softové šípky s hrubším koreňom hrotu, aby bola zaručená dlhšia životnosť aj keď si tieto šípky budú striedať hráči s rôznou úrovňou hádzania. Taktiež plastová násadka býva pri „barových“ šípkach v jednom kuse spolu s krídlom, ktoré tým pádom zo šípky nevypadáva.

Profesionáli naopak využívajú kvalitné sisalové terče. Na ne sa hádžu steelové šípky a teda šípky s kovovým hrotom. Označujú sa aj ako klasické šípky. Samozrejme, absentuje tu elektronika a tak je potrebné si počítať skóre svojpomocne alebo sa o to postará zapisovač (na turnajoch je pochopiteľne prítomný vždy).

Zdroj obrázka:

Autor: bokan / Shutterstock.com