close
Komerčné články

Záhrada ako má byť! Zariaďte si ju aj vy

Záhradné jazierko
Záhradné jazierko

Leto sa síce prehupuje do svojej prvej polovice, nič to ale nemení na tom, že stále trávime viac času práve na záhradke, v exteriéri. Ak ale máte pocit že vašej záhradke niečo chýba, máme pre vás pár inšpirácii, ako si ju vylepšiť.

Záhradné jazierko

Žblnkanie vody, svieži vzduch a rybičky plávajúce pod vodnou hladinou sú skvelou pastvou na oči nielen malým objaviteľom. Záhradné jazierka bývajú vo veľkej obľube a viaceré rodiny, ktoré disponujú veľkými záhradami, si ho dávajú spraviť. Ak ste šikovný a zvládnete robenie záhradného jazierka bez pomoci, nezabúdajte, že ak chcete, aby ste mali v jazierke vodu čistú, je potrebné si zaobstarať dobré baktérie do jazierka. Dobré baktérie si v podstate upratovacia služba a vďačíme im za vysokú kvalitu vody. Ak chcete, aby sa rybičkám a iným živočíchom dobre žilo v jazierku, myslite na zaobstaranie si baktérii do jazierka.

Okolie jazierka

Aby bolo jazierko dominantnou a lákadlo záhradky, odporúčame vám skrášliť si aj jeho okolie. Odporúčame výsadbu kanadského javora do tesnej blízkosti. Nezabúdajte na lekná, tie nesmú chýbať. Môžete si dopriať aj záhradné kamenné sošky. Tie dodajú okoliu šmrnc.

V blízkosti jazierka ale neodporúčame sadiť opadané stromy. Ak ale máte, počítajte s častejším čistením vodnej plochy jazierka. Na jar ale nezabúdajte na kvalitné štartovacie baktérie do jazierka. Práve tie naštartujú biologické procesy, čím prebudia život pod vodnou hladinou.

Slnečné plachty a záhradný nábytok

Čo by to bolo za záhradu bez oddychovej zóny! Odporúčame zaobstaranie si kvalitného tienidla a záhradného nábytku, ktorý odolá vonkajším vplyvom. Oplatí sa zainvestovať do moderných slnečných plachiet a záhradného nábytku z umelého ratanu. Sú najvhodnejšou voľbou pre tých, ktorý vyžadujú kvalitu a nenáročnú údržbu.

Tags : záhradazáhradné jazierko