close
Komerčné články

Aj vy sa už pripravujete na Silvestra a oslavu nového roka?

Zima
Zima

Štyri mesiace a máme tu záver ďalšieho roka. Väčšina z vás už možno pomaly uvažuje, kde práve tento rok strávi posledné chvíle starého roka a užije si prvé hodiny toho nového. Ak aj vy pomaly, ale isto začínate pripravovať Silvestra a oslavu nového roka, ako postupovať, aby sa nič nepokazilo?

Koľko vás plánuje ísť?

Ako prvé musíte vedieť, koľko vás asi plánuje ísť. Približný odhad je dôležitý predovšetkým pre objednávanie ubytovania. Je lepšie ubytovanie objednávať v predstihu, ideálne v prvej polovici roka, ak chcete mať istotu, aby bolo ubytovanie len pre vás.

Môže sa stať, že to niekto zruší, ale môže sa stať, že aj niekto pribudne. Počítajte preto s rezervou a vyberte si o čosi väčšie ubytovanie. Ak je možnosť, doneste si prístelky.

Kde chcete tráviť posledné hodiny starého roka?

Keď už budete vedieť, koľko vás pôjde, teraz by ste mali vybrať miesto, kde by ste chceli tráviť posledné hodiny starého roka. Odporúčame vyberať miesto, kde si bez problémov budete môcť doniesť dymovnice a nikto vám nebude nadávať. Zároveň dbajte na bezpečnosť daného objektu a okolia. Ak sa chystáte na horské chaty, nepreháňajte to príliš so zábavnou pyrotechnikou. Všetko s mierou, aby ste nerušili lesnú zver.

Ideálne by bolo, keby si vyberiete ubytovanie práve na takom mieste, kde si budete môcť spraviť ohňostroj aj úplne sami. Ak to nebude možné, je dobré zájsť na vyvýšené miesto, kde si budete môcť pozrieť ohňostroje z najbližšieho mesta.

Dobrý prístup

Ak sa rozhodnete ísť mimo civilizácie, mimo mesta a dediny, vyberajte si také ubytovanie, ktoré má dobrý prístup. Nikdy neviete, kedy môže prísť snehová kalamita, výpadok elektriny, preto odporúčame vyberať také ubytovanie, ku ktorému a z ktorého sa dostanete vlastným autom. Predsa len okrem oblečenia budete nosiť aj jedlo, alkohol, suroviny na prípravu jedla, čo nebude práve najľahšie na nosenie. V niektorých prípadoch si budete musieť vziať aj vlastné drevo. To si však vopred zistite, aby ste po príchode na chatu nezistili, že nemáte čím kúriť.

Tags : dymovniceohňostrojsilvester