close
Komerčné články

Prečo potrebuje vaše vozidlo kvalitné deflektory

Deflektor na aute
Deflektor na aute

Na otázku, prečo sú potrebné deflektory, existuje jedna jednoduchá odpoveď. Tieto prvky pomáhajú modernizovať auto, dodávajú mu krajší vzhľad a chránia jeho jednotlivé prvky pred poškodením. Inštalácia deflektorov je navyše jednoduchá, takže vy pri nej ušetríte čas a samozrejme aj financie, pretože celý proces zvládnete sami.

Čo sú deflektory?

Moderné deflektroy sú špeciálne časti súpravy karosérie, ktoré sú vyrobené z rôznych druhov plastov a sú namontované na dverách vozidla tak, aby chránili sklo pred poškodením. Motoristi sa často zaoberajú inštaláciou tohto priezoru, niektorí výrobcovia, napríklad Japonci, sa však starajú o prítomnosť deflektorov už vo fáze montáže samotného modelu vo výrobe. Druhov tohto vybavenia je viac a podľa toho, ako sú namontované, plnia aj svoje rôzne funkcie.

Typy najpoužívanejších deflektorov

Deflektory bočných okien výrazne zlepšujú viditeľnosť vodiča počas dažďa, pretože nedovoľujú, aby sa kvapky alebo vlhkosť držali spolu s prúdením vzduchu na skle, čím by sa potom vytvorili na skle a aute škvrny. Ak je okno spustené, inštalovaný prvok zabráni aj prievanu v kabíne. Aj keď to nie je dobrý dôvod, je to tiež skvelý vynález pre fajčiarov.

Deflektor zadného okna je obvykle vyrobený z plastu tvarovaného za tepla. Časť je pripevnená k zadnému okraju strechy alebo k hornému rámu piatych dverí, ak na aute sú. Sám o sebe pripomína aerodynamický profilovaný spojler. Jeho úlohou je chrániť zadné sklo pred vlhkosťou a nečistotami. Deflektor zadných dverí zvyšuje tiež bezpečnosť a výrazne zlepšuje aerodynamické vlastnosti vozidla.

Deflektor svetlometov chráni zadné a predné svetlá pred rôznymi mechanickými poškodeniami, ktoré sa môžu vyskytnúť počas jazdy.

Deflektor prednej kapoty je kryt vyrobený zo špeciálneho akrylového skla alebo pevného plastu. Je namontovaný na prednej strane kapoty a chráni túto prednú časť pred výskytom veľkých a malých škrabancov, triesok a iného mechanického poškodenia. Okrem toho, tento prvok zabezpečí, že lišty stieračov a predné sklo sú menej znečistené.

Deflektor strešného okna významne zvýši komfort počas jazdy. Zníži sa tým hluk, zabráni sa zrážkam a zlepší sa vetranie.

Prečo si zaobstarať deflektor?

Táto časť auta hrá v jeho živote veľmi veľkú úlohu. Preto by ste sa mali jeho výhodám venovať osobitne. Najdôležitejšie a najlepšie výhody sú, že auto a jeho karosériu chránia pred kameňmi lietajúcimi počas jazdy, prievanom v kabíne, vlhkosťou, prachom a nečistotami. Vylepšuje tiež vzhľad vášho vozidla a jeho originálny dizajn.

A teraz na jeseň a pred zimou sa nám za ich inštaláciu určite poďakujete. Počasie a poveternostné podmienky sú v poslednej dobe nevyspytateľné, takže je dobré, ak sa na ne môžete takto pripraviť.

Tags : deflektory