close
Komerčné články

Praktické rady, ako vybrať originálny zásnubný prsteň

Zásnubný prsteň
Zásnubný prsteň

Zásnuby sú krásnym životným míľnikom dvoch zamilovaných. Vybrať však originálny zásnubný prsteň môže byť pre niektorých mužov náročnejšie, ako si spočiatku pripúšťajú. Môže ich zmiasť najmä bohatý výber zásnubných prsteňov.

Ak plánujete svoju partnerku požiadať o ruku, je dôležité vybrať zásnubný prsteň, ktorý bude originálny a bude sa páčiť aj vašej budúcej snúbenici.

Zistite si veľkosť prsteňa

Začnite tým, že si zistíte veľkosť prsteňa. Kupovať zásnubný prsteň bez toho, aby ste mali predstavu, akú veľkosť prsteňov nosí vaša milovaná, by bola veľká hlúposť. Aj keď klenotníctva ponúkajú úpravy prsteňa, zväčša sa jedná o úpravy o veľkosť hore, či dole, viac nie.

Veľkosť prsteňa zistíte tak, že vezmete do klenotníctva jeden z prsteňov vašej partnerky, alebo sa vašej partnerky spýtate (môžete aj nenápadne vyzistiť) akú veľkosť prsteňa má.

Ideálne, keď tým poveríte partnerkinu dobrú kamarátku. Tá vám dokonca môže poradiť aký typ váš milovaný preferuje.

Typ prsteňa

Má vaša partnerka rada prstene s výraznými kameňmi, alebo preferuje skôr minimalistické prstene? Na základe odpovede na túto otázku vyberajte originálny zásnubný prsteň pre vašu milovanú. Pri výbere zohľadňujte aj materiál, z ktorého je prsteň vyrobený.

Teraz je veľmi obľúbené biele zlato so zirkónmi, poprípade vsadenými diamantmi. Niektoré ženy majú rady kombináciu zlata a bieleho zlata, niektoré zase skôr strieborné zásnubné prstene.

Počítajte však s tým, že zásnubné prstene s diamantmi budú stáť podstatne viac ako prstene so zirkónmi.

Originálna krabička

K zásnubnému prsteňu si vyberajte aj krásnu krabičku. Odporúčame gravírovanú drevenú krabičku s menom vašej snúbenice, poprípade krásnu červenú krabičku v tvare srdca.

Ak chcete vybrať pre svoju milovanú originálny zásnubný prsteň, urobte si prieskum medzi klenotníctvami a zavítajte len do tých, o ktorých viete, že predávajú tie najkvalitnejšie zásnubné prstene.

Tags : zásnubný prsteň