close
Komerčné články

Plánujete stavať? Dajte si postaviť nízkoenergetický dom

Nízkoenergetický dom
Nízkoenergetický dom

Napriek tomu, že dostať sa k hypotekárnemu úveru je čoraz náročnejšie, realitný trh hlási veľký záujem o pozemky a o nové panelákové byty.

Ak vám bývanie v paneláku nevyhovuje a radšej by ste si postavili rodinný dom, počítajte s podstatne vyššími nákladmi ako v prípade, že by ste sa rozhodli zainvestovať do bytu.

V súčasnosti je veľký záujem o nízkoenergetické domy, resp. energeticky úsporné domy. Prečo je to tak a ako by sme charakterizovali tieto domy s príznačným názvom?

Prečo je veľký záujem o nízkoenergetické domy?

Záujem o projekty nízkoenergetických domov výrazne rastie vzhľadom na zvyšujúce sa ceny energií. Za posledné roky tieto ceny výrazne vzrástli. Určite ste si to všimli pri doručení ročného vyúčtovania nájomného.

Ako sa bude situácia vyvíjať, nevedno. Práve nejasná budúcnosť vývoja cien energií bude výrazne ovplyvňovať ich rast. Viaceré rodiny hľadajú alternatívne spôsoby vykurovania. Využívanie solárnych panelov a znižujúci záujem o kúrenie tuhým palivom bude charakterizovať nasledujúce mesiace.

Základné informácie o nízkoenergetických domoch

Ak preto uvažujete o stavbe rodinného domu, určite si čo-to prečítajte o nízkoenergetických domoch, resp. energeticky úsporných rodinných domoch. Presná definícia nízkoenergetických domov nie je jasne definovaná. Jedná sa však o domy, ktorých potreba energie na kúrenie je nižšia ako 50 kWh/m2.

Existuje viacero dôvodov, prečo by ste sa mali orientovať na stavbu nízkoenergetických domov. Medzi najzákladnejšie a najdôležitejšie dôvody radíme vyšší štandard pohody bývania, poistka proti zvyšovaniu cien energie a hlavne znižovanie produkcie CO2.

Projektovanie nízkoenergetických domov je však z časového hľadiska náročnejšie. Je potrebné zvážiť nielen orientáciu na svetové strany, zabezpečenie rekuperácie, ale aj výber materiálu potrebného na stavbu. Ak si to budete chcieť urýchliť, stačí si vybrať jeden konkrétny projekt domu z ponuky najlepších projektov domov. Ponúkajú ich firmy, ktoré vytvárajú katalógové projekty rodinných domov.

Ak máte záujem bývať v súlade s prírodou a chcete prispieť k skvalitneniu životného prostredia, zamerajte sa na stavbu nízkoenergetického domu.

Tags : domnízkoenergetický domstavba

Leave a Response