close
Komerčné články

Horúčavy sú tu onedlho! Ako sa na ne pripraviť?

Horúčavy
Horúčavy

Aj keď v posledných rokoch sa nám zima vždy prehupla do leta, tento rok to tak zatiaľ chvalabohu nevyzerá. Príroda sa prebúdza, všade všetko kvitne a viditeľne sa nám zlepšuje nálada. S teplým ročným obdobím však prichádzajú patálie, ktoré sa nám spájajú s neznesiteľným teplom.

Horúčavy sú tu onedlho a my vám poradíme, ako sa na ne pripraviť.

Vetrajte vždy len skoro ráno

Ak sa obávate, že vám horúčavy budú znepríjemňovať život aj v interiéri, nevetrajte počas celých dní, ale vetrajte vždy len v skorých ranných hodinách, kedy nie je vzduch ešte taký prehriaty. Odporúčame okolo 5-6 hodiny rannej, niekedy aj skôr. Takto sa vymení vydýchaný vzduch za chladnejší.

Väčšina z nás má tendenciu otvárať okná aj počas dňa. Myslite však na to, že takto zbytočne vpúšťate teplý vzduch do interiéru a namiesto toho, aby ste miestnosť ešte viac ochladili, ešte viac ju prehrievate. Vyvetrajte ráno a potom zavrite okná úplne.

Používajte tieniacu techniku

Ak chcete zabrániť prehrievaniu interiérových priestorov, potom vám odporúčame používať modernú tieniacu techniku, ktorá vám pomôže regulovať slnečné žiarenie prenikajúce do interiéru. Ak máte žalúzie, otáčajte ich v opačnom smere, proti slnku. Prenikaniu slnečných lúčov do interiérových priestorov dokážu zabrániť aj moderné rolety. Chránia interiér pred prenikaním slnečných lúčov a tým udržiavajú optimálnu klímu aj pri silných horúčavách.

Nainštalujte siete proti hmyzu

S horúčavami sa nám nespájajú len vysoké interiérové a exteriérové teploty, ale aj všadeprítomný otravný hmyz. Komáre, ale aj muchy domáce bývajú veľmi otravné najmä v horúčavách, preto vám jednoznačne odporúčame čím skôr ísť do obchodu a kúpiť si kvalitnejšie siete proti hmyzu na okná, ale aj na balkónové a vchodové dvere.

Obmedziť pohyb hmyzu dokážete elektrickými odpudzovačmi, ale aj niektorými druhmi bylín, najmä však levanduľou.

Tags : letoroletytieniaca technika

Leave a Response