close
Komerčné článkyLifestyle

Nezabúdate pri zariaďovaní domácnosti na praktickosť?

Pri vyberaní nábytku a zariadenia domácnosti často pozeráme hlavne na dizajn. Áno, každý ocení nádherný interiér, kde bude všetko vytvárať dokonalú harmóniu a vyzerať skutočne moderne. Avšak nemalo by sa všetko točiť len okolo dizajnu.

Krásny dizajn dokáže ľahko odviesť pozornosť od praktickej stránky

Krásou vášho interiéru sa totižto budete nadchýnať len do okamihu, kedy vám nezovšednie. Potom už očarí maximálne návštevy, ktoré u vás budú prvýkrát. Avšak to ako sa zariadenie vašej domácnosti používa, to budete riešiť na dennej báze.

Preto sa pri zariaďovaní nenechávajte uniesť len dizajnom, ale myslite aj na praktickosť. Tá často tkvie, rovnako ako krása, v detailoch. Môžete mať napríklad dizajnovo perfektné úchytky na nábytok, ale ak je manipulácia s nimi nepohodlná a neergonomická, po čase vám začnú vadiť a vtedy pôjde dizajn skutočne bokom. A práve otváranie rôznych zásuviek, skriniek, či výklopov môže byť pri inak krásnom nábytku kameňom úrazu.

Dobré kovanie oceníte aj po rokoch používania

Zásuvky by sa mali dať otvoriť absolútne bez námahy a aby nedochádzalo k nepríjemnému búchaniu pri ich nešetrnom zatváraní, každý ocení ak bude zatváranie s mäkkým dorazom. Dobré kovanie na skrinkách by malo umožňovať presné nastavenie dvierok, aby pri zavretí presne „zapadali“ na svoje miesto. Krivé dvierka na skrinkách totižto pokazia dojem aj z toho najmodernejšieho a najkrajšieho nábytku.

A čo výklopy na horných skrinkách? Tie bývajú často kameňom úrazu komfortnej manipulácie so skrinkami kuchynskej linky. Ťažká manipulácia kvôli ich váhe, či nekvalitné kovanie, ktoré má problémy ťažký výklop udržať v požadovanej polohe. A to sú len niektoré z nepríjemností, ktoré sa môžu veľmi rýchlo vyskytnúť.

Preto treba pri výklopoch obzvlášť dbať na kvalitné kovanie, akým je napríklad aj systém Blum Aventos. Ten aj tým najväčším a najťažším výklopom dodá vysoký komfort pohybu. Otváranie horných skriniek tak už nebude predstavovať problém.

Zdroj obrázka:

Autor: Andrey Sayfutdinov / Shutterstock.com